کد خبر: 3801986
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
گروه بین‌الملل ـ سیره و روش پیامبر اسلام(ص) برای توسعه جوامع به همت رایزن فرهنگی کشورمان در برنامه زنده تلویزیون ملی اوگاندا تبیین و بررسی شد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ رشید کی وانوکا، رئیس بخش تولید برنامه اسلامی تلویزیون ملی اوگاندا از محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان دعوت کرد تا به مناسبت مبعث رسول گرامی اسلام به بررسی شیوه‌های پیامبر اکرم(ص) در تغییر نگرش و رفتار برای توسعه جوامع بپردازد.

قزلسفلی با اشاره به صداقت و امانتداری پیامبر اسلام گفت: صداقت و امانت در همه ابعاد انسانی از جمله ویژگی‌های پیامبر عظیم الشأن اسلام بود که در تحقق اهداف مبعث، تعمیق ایمان و گسترش تعالیم دین، فرهنگ و معارف اسلام خیلی نقش اساسی داشت و این رفتار امروزه می‌تواند الگو و سرمشق قرار بگیرد.

وی افزود: رمز وفاداری ملت ایران به رهبری، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم تحمیل جنگ و تحریم‌ها و مشکلات ناشی از آنها، رفتار صادقانه توأم با امانتداری امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مدظله العالی) با مردم بوده است.

رایزن فرهنگی کشورمان اظهار کرد: فرمول صداقت و امانت به عنوان یک قاعده علمی و بهترین سیاست در همه عصرها و نسل‌ها نیجه بخش بوده است و نمونه و شاهد زنده آن پیروزی انقلاب اسلامی، بقاء نظام جمهوری اسلامی ایران و محبوبیت رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی تأکید کرد: همانطور که مسلمانان صدر اسلام، سال‌ها تحریم اقتصادی را در شعب ابی طالب تحمل کرده و پیامبر اکرم (ص) را تنها نگذاشتند ملت وفادار ایران نیز علی رغم تحمل انواع و اقسام مشکلات، جنگ تحمیلی، بحران‌ها، تحریم‌های متعدد اقتصادی و ... همچنان به رهبر صادق و امین خود امام خامنه‌ای(مدظله العالی) وفادار بوده و تمام توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند.

قزلسفلی در ادامه سخنان خود، نتایج مبعث پیامبر(ص) را خروج انسان از ظلمت و حرکت به سوی نور، آغاز راه رستگارى، روز توحید و آزادگی، انفجار نور درخشان الهى، امید انسان به فردایی روشن، بزرگترین حادثه تاریخ بشریت و منشأ خیر و برکت، تغییر و تحول اساسی برای توسعه همه جانبه انسانی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد تحول و توسعه مادی در گرو تلاش‌هاى فکرى، فرهنگى، تولید فکر و اندیشه است، گفت: توسعه حقیقى آن است که انسان‌ها توسعه پیدا کرده باشند. اگر انسان توسعه یافته و از سلاح تقوی و ایمان برخوردار باشد به وظایف خود عمل کرده و در نهایت جامعه به توسعه همه جانبه خواهد رسید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: