کد خبر: 3802514
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان بیان کرد: در اثر بارش‌های اخیر و بروز سیلاب در سطح استان تاکنون، یک هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی، مددجویان این مجموعه دچار آسیب ۳۰ الی ۱۰۰ درصدی شده است.

خسارت سیل به 2 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد / هیچ مددجوی آسیب دیده‌ای بی سرپناه نیستپیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: در اثر بارش‌های اخیر و بروز سیلاب در سطح استان تاکنون، یک هزار و 900 واحد مسکونی، مددجویان این مجموعه دچار آسیب 30 الی 100 درصدی شده است.
وی با اشاره به اینکه این آمار ممکن است در روزهای آینده افزایش یابد، افزود: از آنجا که تمام واحد‌های مسکونی، تجاری و دامی مددجویان این مجموعه تحت پوشش بیمه است، تیم‌های تحقیقاتی از روز شنبه جهت ارزیابی میزان خسارت وارده کار خود را آغاز کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان افزود: بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تا پایان هفته جاری آمار دقیق میزان خسارت وارده بر هر واحد تعیین و عملیات بازسازی آنها آغاز خواهد شد.
ترکمانه ادامه داد: پس از ارزیابی و تایید بنیاد مسکن نیز 40 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و 10 میلیون تومان وام بلاعوض به مددجویان روستایی این نهاد که در سیلاب‌های استان همدان آسیب دیده‌اند، پرداخت می‌‌شود.
وی گفت: آن دسته از مددجویانی که باغ، زمین کشاورزی و دام آنها در سیل اخیر استان دچار خسارت و اسیب شده است با کمک‌های جهاد کشاورزی و صندوق بیمه حمایت از محصولات کشاورزی در اولین فرصت خسارت آنها جبران خواهد شد.
ترکمانه با بیان اینکه 2 میلیون تومان خسارت اثاثیه و لوازم منزل توسط بنیاد مسکن به آسیب دیدگان سیل پرداخت می‌شود گفت: از همان روز‌های آغاز سیل در استان، 5 میلیون تومان وام قرض الحسنه به متقاضیان آسیب دیده تحت حمایت پرداخت شده است.
مدیر‌کل کمیته امداد استان همدان ابراز کرد: از محل کمک‌های مردمی نیز برای جبران باقیمانده آسیب‌های وارده به سیل زدگان تحت وشش این مجموعه پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه تمامی مددجویان سیل زده استان دارای سرپناه هستند عنوان کرد: هیچ مددجوی آسیب دیدهای وجود ندارد که پس از تخریب منزل مسکونی بی سرپناه مانده و اسکان داده نشده باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: