کد خبر: 3802716
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کانون خبرنگاران نبأ ــ سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: ویژه برنامه جشن اعیاد شعبانیه در بیش از ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ علیرضا پولاد دیروز، ۲۱ فروردین اظهار داشت: ماه شعبان دارای فضیلت بالایی بوده و ماه بسیار شریف و منسوب است به حضرت سید انبیاء صَلَّى اللَّه عَلیه وَ اله و آن حضرت این ماه را روزه می داشت و به ماه رمضان وصل میکرد و می فرمود شعبان ماه من است هر که یک روز از ماه مرا روزه بدارد بهشت او را واجب شود.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با اشاره به اینکه میلاد مبارک سومین امام معصوم شیعیان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سرور آزادگان جهان و میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) سمبل مقاومت و وفاداری در راه آرمان مقدس جهاد فی سبیل الله و میلاد مسعود زینت عبادت کنندگان و سرور نیایشگران حضرت زین العابدین(ع) و همچنین فرخنده‌ میلاد دوازدهمین پیشواى معصوم، حضرت حجة بن الحسن المهدى، امام عصر و زمان(عج) در این ماه است، بیان کرد: بیش از ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد بوشهر ویژه برنامه جشن میلاد این عزیزان را در سراسر استان با شکوه هرچه تمام برگزار خواهند کرد.

وی با بیان اینکه سیره و سبک زندگی ائمه اطهار(ع) بهترین الگو برای خانواده های ایرانی است، افزود: در مراسم جشن اعیاد شعبانیه با بیان و شرح سیره و سبک زندگی ائمه اطهار(ع) تلاش در جهت نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در بین مردم خواهیم داشت.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با تاکید بر اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یکی از مردمی ترین نهادها است، تصریح کرد: بیش از ٣٠ هزار عضو فعال در ٤٠٣ کانون فرهنگی هنری مساجد بوشهر در حال فعالیت هستند.

پولاد با اشاره به نامگذاری‌ سال ٩٨ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید، اظهار داشت: در سال جاری در نظر داریم با شناسایی ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌ها و با برگزاری دوره‌های خوداشتغالی ویژه فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در راستای رونق تولید و ترویج کارگاههای خانگی و همچنین ایجاد شغل برای جوانان مسجدی تلاش کنیم.

مریم بشیری 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: