کد خبر: 3802892
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
گروه بین‌الملل - عوض بن عوف، وزیر دفاع سودان اعلام کرد: عمر البشیر بازداشت و دوره انتقال سیاسی در این کشور آغاز شده است.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، بیانیه نیروهای مسلح سودان درباره عمر البشیر رئیس جمهور این کشور و دولت سودان صادر شد.

دراین بیانیه که توسط «عوض بن عوف» وزیر دفاع سودان قرائت شد، آمده است: وضعیت فوق‌العاده به مدت سه ماه و مقررات منع رفت‌وآمد برای یک ماه در سراسر سودان از ساعت 19:00 امروز برقرار خواهد شد.

در ادامه بیانیه تأکیده شده است: طی روزهای آینده شورای نظامی در کشور تشکیل خواهد شد؛ قانون اساسی به حالت تعلیق درآمده و نهادهای نخست وزیری، مجلس و ادارات ایالتی نیز منحل شده‌اند.

شهرهای مختلف سودان از ۱۹ دسامبر در اعتراض به گرانی و درخواست برکناری عمر البشیر، رئیس‌‌جمهور این کشور، شاهد اعتراضات گسترده‌ای بوده که این اعتراضات با اقدامات خشونت‌آمیز همراه شده است. از شنبه هفته جاری تاکنون ۲۲ نفر در درگیری بین مخالفان و نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.
سودان با نام رسمی جمهوری سودان در شمال خاوری آفریقا قرار دارد و پایتخت آن خارطوم است. این کشور ۳۷ میلیون و ۹۶۰ هزار نفر جمعیت دارد و واحد پول آن پوند سودان است. بیش از ۹۷ درصد از مردم این کشور مسلمان‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: