کد خبر: 3802899
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
گروه سیاست و اقتصاد - نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس اصل 150 قانون اساسی، سپاه بخشی از حاکمیت است، سپاه یک نیروی نظامی رسمی و دارای اساسنامه و نظامنامه است؛ اقدامات اخیر آمریکا به معنای تعدی به حاکمیت ما است. امروز دفاع از سپاه، دفاع از ایران و تمامیت حاکمیت آن است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان محلات که صبح امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، در واکنش به اقدام اخیر آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران اظهار کرد: بر اساس اصل 150 قانون اساسی، سپاه بخشی از حاکمیت است، سپاه یک نیروی نظامی رسمی و دارای اساسنامه و نظامنامه است؛ اقدامات اخیر آمریکا به معنای تعدی به حاکمیت ما است. امروز دفاع از سپاه، دفاع از ایران و تمامیت حاکمیت آن است.
وی افزود: سپاه بود که معادلات قرن را به هم ریخت و آرامش را به منطقه بازگرداند، آمریکایی‌ها باید بار دیگر تصاویر سربازانشان را که در سال 94 توسط سپاه دستگیر شدند را ببینند و به عواقب تصمیمشان فکر کنند. اقدام آمریکایی‌ها موجب همبستگی بیشتر احزاب و ملت شد، هدف آن‌ها جنگ روانی است وگرنه سپاه از همان ابتدا تحریم شده بود.
حجت‌الاسلام سلیمی تصریح کرد: در بحث سیل اخیر از نیروهای مسلح و ملت شریف ایران برای امداد‌رسانی فوری تشکر می‌کنیم، زمانی عده‌ای گفتند دلیل وجود این همه سد چیست و امروز همان افراد می‌گویند چرا سد بیشتر نساختید؟
این مقام مسئول ادامه داد: در سطح شهرستان محلات نیز اقدامات خوبی انجام شده است اما نباید کار را رها کرد چون بارش‌ها ادامه دارد، مدیریت واحد در سیل حرف اول را می‌زند. سیل اخیر سیلی بی‌نظیر در سطح دنیا بود که تا حدودی مدیریت شد، در بخش فنی و مهندسی کار‌های فوق‌العاده‌ای انجام گرفت که از خسارات بیشتر جلوگیری شد.
وی با اشاره به شعار سال گفت: بایستی شعار سال را جدی گرفت، با پلاکارد زدن و جلسات متعدد کاری پیش نمی‌رود. ادارات باید تا جایی که امکان دارد دست تولید کنندگان را باز کنند، بروکراسی اداری را کنار بگذاریم و کار را راه بیندازیم، مسئول نباید بترسد زیرا ترس او و به تبع آن ایجاد گره در امور اداری به تولید کننده ضربه وارد می‌کند. قانون بانک‌ها نیاز به اصلاح دارد و اقدامات آن‌ها ربوی است؛ اگر مشکلی در بحث قوانین هست گزارش کنید تا در مجلس پیگیری کنیم.
نماینده محلات و دلیجان در مجلس گفت: شهرستان ما در بودجه بندی جزء شهرستان‌های محروم نیست، بایستی حداقل چندین روستای ما جزء مناطق محروم قرار می‌گرفتند. این کار موجب عدم تخصیص 3 درصد از بودجه نفت که برای مناطق محروم در نظر گرفته شده برای محلات و دلیجان می‌شود. امسال چندین ردیف بودجه اضافه شده است که برکات فراوانی برای شهرستان‌های محلات و دلیجان خواهد داشت.
به گزارش ایکنا؛ حسن قمری فرماندار محلات نیز در این جلسه اظهار کرد: سال 97 همراه با شیرینی‌هایی همچون چهل سالگی انقلاب و تلخی‌های معیشتی گذشت. با تجه به شعار سال انتظار می‌رود تحرک و چابکی بیشتری در مجموعه ادارات محلات را شاهد باشیم. بروکراسی اداری و رفت و آمد‌های خسته کننده آن یک آفت است که سرمایه‌گذار را منصرف می‌کند، شما موظف هستید برای آبادانی شهر هر کاری بکنید؛ هماهنگی با مراجع بالادست مسئله‌ای جدا است و تبعیت از نماینده عالی دولت در شهرستان ضروری است.
وی افزود: هنگامی که اعلام وضعیت اضطراری می‌شود همه باید حضور داشته باشند و بنده مجبور شدم در روز 12 فروردین ماه مدیری را به دلیل عدم حضور در حوزه استحفاظی عزل کنم. وقتی صحبت از اقدام و عمل و خدمت‌رسانی به مردم می‌شود همه باید حضور داشته باشند. تلاش ما بر این بوده است که آمار خسارت ناشی از سیل به حداقل برسد، جاده‌هایی که مربوط به سال‌های پیش بوده‌اند و ابنیه فنی آن برای شرایط خشکی تهیه شده با سیل اخیر دچار خسارت شد.
فرماندار محلات تصریح کرد: در سطح شهرستان محلات طی بارش اول که 66 میلی متر بود هیچ خسارتی نداشتیم و در بارش دوم که 43 میلی متر بود دچار خسارت شدیم و دلیل آن هم پر شدن سدها و بند‌ها بعد از بارش اول و رهاشدن بارش دوم در سطح شهرستان بود. با توجه به این شرایط استقبال از گردشگران به خوبی انجام شد؛ در سطح کشور ما شاهد کاهش گردشگری بودیم اما شهرستان محلات نسبت به سال گذشته تغییری نداشت. طی سال گذشته 111 هزار نفر از شهرستان محلات بازدید کردند که این رقم با توجه به بارش‌ها به 107 هزار نفر تقلیل پیدا کرد.
وی ادامه داد: استان مرکزی، استان معین استان‌های سیل زده بود، بیش از 60 درصد ماشین آلات استان مرکزی به مناطق سیل زده اعزام شدند که باید تشکر ویژه‌ای از بخش خصوصی داشته باشیم. در ستاد مدیریت بحران استان مقرر شد کمک‌ها سازماندهی شود؛ در سطح شهرستان ستادی تشکیل دادیم که 10 درصد سهم استان را در محلات تأمین کنیم. در جلسه ستاد بحران شهرستان طی هماهنگی که با بخش خصوصی شد خیرین متعهد شدند که رقمی بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به مناطق سیل زده کمک کنند که جای تقدیر دارد.
قمری ارائه گزارش خدمات و فعالیت‌های دولت در سال 97 به مردم را برای دستگاه‌ها ضروری دانست و گفت: بایستی از طریق رسانه‌ها مردم در جریان فعالیت‌های خدمتگزارانشان در سطح شهرستان قرار گیرند. مدیران بدون اطلاع نباید از سطح شهرستان خارج شوند، امیدواریم در سال جدید با چابکی بیشتر در راستای رفع مشکلات مردم گام برداریم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: