کد خبر: 3803155
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
گروه بین‌الملل ــ یکی از نمایندگان حزب عدالت و توسعه ترکیه با تدوین یک گزارش و ارائه آن به نشست نمایندگان ناتو٬ از تغییر مواضع ترکیه در بحران سوریه خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «تسنیم»؛ برات چونکر (نماینده استانبول و از اعضای حزب عدالت و توسعه) روز گذشته 23 فروردین (12 آوریل) در نشست نمایندگان ناتو که در استانبول برگزار شد٬ گزارشی از اهداف و مواضع ترکیه در بحران سوریه را ارائه داد.

در این گزارش از این اعتراف یاد شده است که ترکیه در آغاز بحرا٬ به منظور تغییر نظام سیاسی سوریه و سقوط بشار اسد (رئیس‌جمهور کنونی سوریه)٬ از مخالفان مسلح و گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه حمایت کرده، ولی این حمایت به نتیجه نرسیده است.

در این گزارش همچنین به این موضوع اشاره شده است که اگر ترکیه به حمایت از مخالفان در حلب اد‌امه می‌داد٬ این شهر به دست اسد نمی‌افتاد.

در پایان این گزارش آمده است که به تدریج مواضع ترکیه در سوریه و در راستای همکاری با ایران و روسیه تغییر کرده و کنار زدن بشار اسد٬ اولویت ترکیه نیست.

برات چونکار اعلام کرده که ترکیه هم اکنون در سوریه سه هدف دارد؛ مبارزه با قدرت گرفتن نیروهای کُرد «ی.پ.گ» در شمال سوریه، تلاش برای حل سیاسی بحران و تلاش برای بازگشت آوارگان.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: