کد خبر: 3803162
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
گروه فرهنگی ــ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: چهار میلیون و ۸۹۰ هزار و ۴۹۵ نفر در ایام تعطیلات نوروز سال جاری به این استان سفر کردند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، غلامرضا فرخی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان امروز شنبه، 24 فروردین با اعلام این مطلب افزود: اقامت مسافران و میهمانان نوروزی نیز در استان کرمان با افزایش 27 درصدی به 384 هزار و 84 نفر در ایام نوروز رسید.
وی تصریح کرد: 29 هزار و 863 نفر در هتل‌ها، 50 هزار و 298 نفر در اقامتگاه‌های بومگردی و یکصد هزار و 705 نفر در سایر تأسیسات گردشگری استان کرمان اقامت کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به استقبال بسیار خوب گردشگران از اماکن تاریخی و جاذبه‌های طبیعی این استان تصریح کرد: همچنین 130 هزار و 514 نفر از باغ شاهزاده، 77 هزار و 861 نفر از حمام گنجعلیخان، 86 هزار و 866 نفر از ارگ قدیم بم، 70 هزار و 688 نفر از باغ فتح‌آباد و 50 هزار و 134 نفر از کلوت‌های شهداد بازدید کردند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 20 موزه مشارکتی و غیرمشارکتی زیر نظر این اداره فعال هستند، گفت: در ایام تعطیلات سال جدید 601 هزار و 855 نفر از موزه‌های استان کرمان بازدید کردند که نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش پیدا کرد.
فرخی اظهار کرد: همچنین 20 هزار گردشگر از قنات‌های جهانی گوهر ریز جوپار، اکبرآباد و قاسم‌آباد بم در ایام نوروز 98 دیدن کردند.
وی با اشاره به استقبال بالای مسافران از جشن ملی نوروزگاه افزود: 145 هزار نفر از این برنامه‌ها که از دوم تا 14 فروردین در محل کاروانسرای گنجعلیخان برگزار شد، دیدن کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: 23 جلسه ستاد خدمات سفر با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط قبل سال نو و ایام نوروز برای هماهنگی جهت خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی برگزار شد.
وی با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاه‌های صنایع دستی در تعطیلات سال 98 افزود: بیش از 6 میلیارد تومان صنایع دستی در نمایشگاه‌های نوروزی استان کرمان به‌فروش رسید که آمار قابل توجهی است.
فرخی تأکید کرد: در ایام نوروز 23 مورد اقامت گردشگران در چادرهای عشایری کرمان ثبت شد و 375 نفر گردشگر خارجی نیز از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان کرمان بازدید کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: