کد خبر: 3803201
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
گروه فرهنگی ــ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی به‌منظور امدادرسانی به کودکان سیل‌زده، به اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب‌بازی در قالب پویش «بهار مهربانی» اقدام کرده است.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: اگرچه بروز حادثه سیل در مناطقی از کشور، نوروز امسال را برای هموطنان ما با تلخکامی و افسوس همراه کرد، اما مردم ایران همواره نشان داده‌ند شریک این غم و اندوه هستند و با بهار همدلی، شادی را به دل‌های غم‌دیده این عزیزان باز خواهد گرداند.
وی عنوان کرد: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان همزمان با سراسر کشور به‌منظور تسلّی دل غم‌دیدگان، کمک به کودکان آسیب‌دیده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان میان هیاهوی آواربرداری و امداد‌رسانی، اقدام به راه‌اندازی پویش «بهار مهربانی» در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب‌بازی برای آسیب‌دیدگان این مناطق، کرده است.
عبدالملکی با اشاره به اینکه طرح «بهار مهربانی» در تمام کتابخانه‌های عمومی استان کردستان اجرا می‌شود، عنوان کرد: در این راستا مردم خیر و نوع‌دوست استان کردستان در صورت تمایل می‌توانند کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌های اهدایی قابل استفاده (در حد نو) خود را به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود تحویل دهند.
وی بیان کرد: کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌های اهدایی دریافتی پس از تأیید کارشناس منابع استان، تجمیع، آماده‌سازی و به ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام و مازندران ارسال خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان یادآور شد: مردم نوع‌دوست استان کردستان همواره پیشتاز کمک و یاری‌رسانی به مردم آسیب‌دیده از بلایای مختلف در کشور بوده‌اند و بدون شک در اجرای این طرح نیز کتابخانه‌های عمومی را همراهی می‌کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: