کد خبر: 3803265
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
گروه سیاسی ــ نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام نابخردانه آمریکا گفت: هرگاه موضوعی ناشی از منافع ملی و جمعی کشور باشد، مردم ما با سلایق و گرایش‌های سیاسی مختلف، دور یکدیگر جمع می‌شوند و از کشور دفاع می‌کنند و در واقع اقدامات نابخردانه آمریکا همبستگی و اتحاد کشور را بیشتر می‌کند.

سیداحسن علوی، نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: کشور آمریکا و در رأس آن ترامپ، هرازچندگاهی اقدام به رفتارهای مذبوحانه و خارج از عرف بین‌الملل می‌کنند و امروز هم با قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، به خیال خود در پی نقش‌آفرینی در خاورمیانه هستند.
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برآمده از بطن و متن انقلاب و مردم است، افزود: این نهاد براساس قانون اساسی کشور شکل گرفته است بنابراین هیچ دولتی نمی‌تواند آن را تحریم کند چون خلاف مقررات بین‌المللی است.

آمریکا؛ پرورش‌دهنده تروریسم
نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران با تأکید بر اینکه آمریکا خود پرورش‌دهنده تروریسم در دنیاست، بیان کرد: آمریکا با حمایت خود از گروه تروریستی داعش در افغانستان، نگذاشت که این گروه به طور کامل نابود شود؛ لذا این گروه تروریستی در جاهای مختلف پراکنده شدند؛ آمریکا امروز هم باقیمانده آنها را تقویت می‌کند که این مسئله خود نشان‌دهنده حمایت آمریکا از تروریسم است.
وی در ادامه گفت: قطعا پایگاه‌ها و نیروهای نظامی آمریکا که در خاورمیانه وجود دارند در امان نخواهند بود و ایران نیز مقابله با مثل خواهد کرد و جواب دندان شکنی به کسانی خواهد داد که برخلاف موازین بین‌المللی عمل می‌کنند.

ایران می‌‎تواند از آمریکا شکایت کند
علوی اعلام کرد: ایران نیز می‌‎تواند با حقانیت خود، در نهادهای بین‌المللی از آمریکا شکایت کند و ارتش آمریکا را هم در منطقه به عنوان تروریسم معرفی کند.
وی با بیان اینکه اگر ایران نبود امروز داعش تمام خاورمیانه را فراگرفته بود، عنوان کرد: این مسئله نشان دهنده قدرتمندی سپاه ایران است و آمریکا هم نشان داده که هر کشوری قدرتمند باشد بیشتر علیه آن اقدام‌های مذبوحانه انجام می‌دهد.
نماینده سنندج در مجلس شورای اسلامی گفت: البته اینگونه جریانات باعث می‌شود که هرگاه موضوعی ناشی از منافع ملی و جمعی کشور باشد فورا مردم ما با سلایق و گرایش‌های سیاسی مختلف، دور یکدیگر جمع می‌شوند و از کشور دفاع می‌کنند و در واقع همبستگی و اتحاد کشور را بیشتر می‌کند.

عدم محبوبیت آمریکا در جامعه جهانی
وی در ادامه با عنوان اینکه چند دولت خارجی نیز عدم موافقت خود را با این حرکت آمریکا اعلام کرده‌اند، که این نشان دهنده عدم محبوبیت آمریکا در جامعه جهانی است، اعلام کرد: این اقدام آمریکا بیشتر حرکتی تبلیغاتی است که تاریخ مصرف کوتاهی دارد و فراموش می‌شود چون دولت‌های دیگر با آنها همراهی نمی‌کنند.
علوی در پایان تأکید کرد: این حرکت آمریکا بیشتر باعث تقویت قوای سه گانه کشور زیر نظر رهبری می‌شود و آثار و تبعاتی بدی برای ما نخواهد داشت، بلکه برای خود آمریکایی‌ها تبعات منفی در برخواهد داشت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: