کد خبر: 3803266
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی از کمک بیش از ۹۰۰ میلیون تومانی مردم نیکوکار استان به سیل‌زدگان کشور خبر داد و گفت: ۵۵۰ میلون تومان از این کمک‌ها به صورت نقدی و ۳۵۰ میلون تومان به صورت غیرنقدی بوده است.

مردم آذربایجان غربی بیش از ۹۰۰ میلیون تومان به سیل‌زدگان کمک کردند

عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، گفت: مردم خیر و نوعدوست استان بیش از ۹۰۰ میلیون تومان از طریق این نهاد به سیل‌زدگان کمک کرده‌اند.
وی ضمن درخواست از مردم برای افزایش کمک‌های نقدی برای سیل‌زدگان، ادامه داد: ۵۵۰ میلون تومان از این کمک‌ها به صورت نقدی و ۳۵۰ میلون تومان به صورت غیرنقدی بوده است.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان ‌غربی اظهار کرد: از نخستین روز وقوع حادثه ناگوار سیل، ۳۰۰ نفر از امدادگران آذربایجان‌غربی در ۹۰ پایگاه ثابت و سیار استان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی بسیج شده‌اند.
وی بیان کرد: تا به امروز پنجمین محموله از کمک‌های مردمی توسط کمیته امداد به مناطق سیل زده کشور شامل سه محموله به سیل‌زدگان گلستان و دو محموله به لرستان ارسال شده و محموله بعدی نیز برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان خوزستان ارسال خواهد شد.
سهندی با اشاره به اقلام موردنیاز سیل زدگان، تصریح کرد: اقلام بهداشتی، لوازم گرمایشی، پتو و مواد غذایی از مهم‌ترین اقلام مورد نیاز استان‌های سیل‌زده است.
وی با اشاره به روش‌های نوین کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار آذربایجان‌ غربی می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره‌ حساب‌ ۳۳۳۳ و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۳۹ نزد شعب بانک ملی واریز و یا از طریق سامانه تلفن همراه # ۹۹*۸۸۷۷ * برای مشارکت در این امر خیر اقدام کنند.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی  تاکید کرد: مردم استان با مشارکت کم‌نظیر خود، یکبار دیگر حس انسانیت، نوع‌دوستی و همبستگی خود را نشان دادند و بدون تردید این حرکت خداپسندانه در یاری رساندن به سیل‌زدگان ستودنی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: