کد خبر: 3803275
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
گروه شهرستان‌ها ــ در حالی که بخش‌های شمالی و جنوب شرقی کشور را سیل دربر گرفته، بسیاری از مردم در شهرستان‌های مختلف همانند زمان جنگ کمک‌های پشتیبانی برای سیل‌زدگان جمع‌‌آوری می‌کنند و همه با هم در یک صف و متحد قربت الی‌الله کار می‌کنند و بر هیچ کسی منتی نیست.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، مردم شهرستان خوشاب نیز همانند دیگر شهرستان‌های کشور از ابتدای سیل در کشور مشغول امداد‌رسانی و کمک شده‌اند و برخی نیز در این ایام دست به کار شده‌اند و هر کس هر آنقدر که توان دارد، به سیل‌زدگان کشور کمک می‌کند. از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گرفته تا روستائیان سراجه از توابع شهرستان خوشاب که شیر تولیدی یک روز دام‌هایشان را به سیل‌زدگان کشور اختصاص دادند.

کمک 135 میلیون ریالی مردم شهرستان خوشاب برای مناطق سیل زده کشور
رحمت‌الله نظافت، از دیگر شهروندان سلطان‌آبادی و مسئول ستاد نماز جمعه این شهرستان، با اهدای گندم و جمع‌آوری کمک‌های خیرین توسط نانوایان سلطان‌آباد در روز جمعه 3500 نان گرم تهیه کرده و به همراه چند کیسه آرد اهدایی برای مناطق سیل‌زده ارسال کردند.
الله‌وردی از بسیجیان و نیکوکاران دیگر شهر سلطان‌آباد به همراه حجت‌الاسلام سلطانی‌کیا، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان خوشاب با کمک کمیته امداد این شهرستان با حضور بین مردم و جمع‌آوری کمک‌های مردمی در روستاها به همراه مرکز نیکوکاری مسجد گلشن این شهر توانسته‌اند 75 میلیون ریال کمک نقدی و 60 میلیون ریال کمک غیر نقدی نظیر اقلامی مانند پتو، برنج، قند و مواد خوراکی با حضور بین همشهریان و حضور در مناطق روستایی تهیه کنند و برای مناطق سیل‌زده ارسال کنند.

کمک 135 میلیون ریالی مردم شهرستان خوشاب برای مناطق سیل زده کشور
سرهنگ محمود حامد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خوشاب نیز در این رابطه با بیان اینکه از آغاز نوروز سال جاری تاکنون 80 میلیون ریال کمک نقدی به همراه کمک‌های غیر نقدی از جمله مواد غذایی، پتو و چادر برای مناطق سیل‌زده ارسال شده است، گفت: به همراه مسئول بسیج سازندگی خوشاب تعدادی از بسیجیان به همراه ادوات تاکتیکی به منطقه گلستان و مناطق سیل‌زده در شمال کشور ارسال شده است و دو گروه جهادی از این شهرستان به منطقه غرب کشور به پل دختر و لرستان برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده این مناطق اعزام شدند.

کمک 135 میلیون ریالی مردم شهرستان خوشاب برای مناطق سیل زده کشور
آنچه که این روزها در کشور در حال رخ دادن است انسان را به یاد دوران دفاع مقدس می‌اندازد که هر کس به نوعی از هر آنچه در توان دارد در حال کمک کردن به همنوعان خودشان در کشور هستند.
و چه زیبا خداوند سبحان در آیه 265 سوره بقره بیان کرده است: «وَمَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاةِ اللَّهِ وَتَثْبِیتًا مِنْ أَنْفُسِهِمْ کَمَثَلِ جَنَّةٍ بِرَبْوَةٍ أَصَابَهَا وَابِلٌ فَآَتَتْ أُکُلَهَا ضِعْفَیْنِ فَإِنْ لَمْ یُصِبْهَا وَابِلٌ فَطَلٌّ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ؛ افرادی که اموال خود را برای رضای خدا انفاق می‌کنند، مانند باغدارانی هستند که باغ‌های مستعدی دارند که با اندک بارانی بیشترین محصول را برداشت خواهند کرد».
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: