کد خبر: 3803361
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
پیرصالحی خبر داد:
گروه سلامت ــ رئیس سازمان غذا و دارو از آماده‌باش شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات و محصولات بهداشتی برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده خبر داد.
آماده‌باش شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات و محصولات بهداشتی برای کمک رسانی به استان‌های سیل زدهبه گزارش ایکنا، مهدی پیرصالحی، رئیس سازمان غذا و دارو از مناطق سیل‌زده برای ارزیابی، شرایط تأمین اقلام مورد نیاز دارویی، تجهیزات پزشکی، غذایی و بهداشتی از کمپ سیل‌زدگان اهواز بازدید کرد.
وی با اشاره به اینکه تمامی شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات، مواد غذایی و آرایشی بهداشتی در کمک‌رسانی و تأمین اقلام مورد نیاز استان‌های سیل‌زده همکاری مطلوبی داشتند، گفت: خوشبختانه تمامی ارگان‌ها و نهاد‌ها از جمله هلال‌احمر، بسیج، سپاه و ارتش تلاش کردند تا مشکلات مناطق سیل‌زده را به حداقل برسانند.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برخی از اقدامات در حوزه سازمان غذا و دارو و حتی وزارت بهداشت نیست، اما اگر به آن‌ها رسیدگی نشود، تبعاتی دارد که متوجه وزارت بهداشت می‌شود، گفت: یکی از این موارد تأمین شیشه شیر است. اگرچه شیر خشک مورد نیاز تأمین شد، اما در کنار آن نیاز به شیشه شیر نیز وجود داشت، علی‌رغم اینکه تأمین آن در حوزه مسئولیت وزارت بهداشت نیست، اما معاونت بهداشتی برای تأمین آن اقدام کرد و سازمان غذا و دارو نیز هزار و ۵۰۰ عدد شیشه شیر و ۵۰ هزار سر شیشه را تأمین کرد.
وی با اشاره به آماده‌باش تمامی شرکت‌های تولید و توزیع دارو، تجهیزات پزشکی، لوازم‌آرایشی و بهداشتی، محصولات سلولزی، عنوان کرد: تمامی شرکت‌ها را به خط کرده‌ایم و بخش خصوصی و دولتی اقلام مورد نیاز داروخانه‌ها را تأمین می‌کنند تا خدمات بهتری در این مناطق ارائه شود.
پیرصالحی با بیان اینکه از لحاظ تأمین دارو و تجهیزات در مناطق سیل‌زده هیچ نگرانی وجود ندارد، گفت: دپوی مورد نیاز دارویی کل کشور تا ۶ ماه آینده صورت گرفته و جای نگرانی نیست، اقدامات لازم برای تأمین داروی شش ماهه دوم سال نیز در حال انجام است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: