کد خبر: 3803412
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
گروه حوزه‌های علمیه ــ با حضور جانشین رئیس المصطفی، آیین معارفه حجت‌الاسلام علامه به عنوان رئیس جدید مرکز امورطلاب و خانواده‌های جامعةالمصطفی برگزار شد.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور در این مراسم با بیان اینکه خدمت به طلاب و سربازان بقیه‌الله‌الاعظم(عج) توفیقی الهی است، اظهارکرد: براساس روایات اسلامی، اجر و پاداش خدمت به مؤمنین، بیشتر از ثواب حج است.
جانشین رئیس جامعةالمصطفی با بیان این‌که در توازن عمل عبادی و خدمت به جامعه، کفه ترازوی خدمت‌رسانی به مؤمنین سنگین‌تر است، یادآور شد: «یقوم الناس بالقسط»، هدف هر نوع عبادت و عبودیت الهی است؛ قیام برای مشکل‌گشایی اجتماعی، از لوازم نهادینه‌سازی جوهر سبقت در مسیر کسب رضایت الهی است.
وی با بیان این‌که واسطه‌گری رزق، انسان را به رنگ الهی آراسته می‌کند، ابراز کرد: خدمت به جامعه با نگاه توحیدی، قوام رنگ توحیدی را در نهان وجودی آدمی بیشتر می‌کند، زیرا توجه به دیگران و خدمت به مخلوقات ذات اقدس الهی، از اهداف درخشان بعثت انبیا به شمار می‌رود.
خالق‌پور در ادامه به ویژگی‌های برجسته شخصیت حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی(مدیر سابق) اشاره کرد و گفت: سابقه حضور حجت‌الاسلام علامه در مرکز امور طلاب و خانواده‌ها و توانمندی ایشان در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی، از مهم‌ترین دلایل انتصاب وی به شمار می‌رود.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی، رئیس پیشین مرکز امور طلاب و خانواده‌ها نیز با تأکید بر این که نفس خدمت به طلاب و خانواده‌ها بسیار ارزنده است، اظهارکرد: ارتباط مستقیم با طلاب و خانواده ایشان، موهبتی الهی است و دعای خیر طلاب، بسیار ارزشمندتر از تمام فعالیتی است که برای آنان انجام می‌شود.
وی به برخی از نوآوری‌های مرکز امور طلاب و خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: نظام‌مند‌سازی برنامه‌ها و توجه به چارچوب‌های قانونی، از مهم‌ترین اقداماتی به شمار می‌رود که در سالیان اخیر صورت گرفته است.
وی تمرکز بر مهم‌ترین مسائل مورد نیاز طلاب و خانواده‌ها را از اولویت‌های فعالیتی مرکز امور طلاب و خانواده‌ها برشمرد و اذعان داشت: به‌روزرسانی و تنظیم آیین‌نامه ارائه خدمات به طلاب با تمرکز بر پاسخ‌گویی به کف نیازها و جلب رضایت نسبی طلاب و خانواده، از اقدامات صورت‌گرفته است.
رئیس پیشین مرکز امور طلاب و خانواده‌ها تفویظ اختیارات به منظور تسریع در انجام وظایف بر اساس اصول و راهبردها را از سیاست‌های مدیریتی خویش عنوان کرد و ابراز کرد: ایجاد شناسنامه و پایش سلامت طلاب و خانواده‌ها، از فعالیت‌هایی به شمار می‌رود که همواره مورد توجه این مرکز قرار داشته است.
همچنین حجت‌الاسلام علامه ضمن تقدیر از حُسن انتخاب رئیس جامعةالمصطفی، گفت: اگر دغدغه تنها یکی از طلاب به عنوان سربازان امام زمان(عج) التیام یابد، ثمرات بسیاری از نظر مادی و معنوی نصیب خدمت‌رسان خواهد شد.
رئیس جدید مرکز امور طلاب و خانواده‌های المصطفی خدمت‌رسانی به طلاب و محصلان علوم دینی را افتخاری بزرگ دانست و تصریح کرد: پشتیبانی و راه‌گشایی برای انسان‌هایی که کارهای بزرگی در نشر معارف ناب الهی رقم خواهند زد، از افتخارات بزرگی است که خداوند متعال نصیب المصطفائیان نموده است.
وی با تأکید بر این که مناصب ظاهری و دنیوی اگر در خدمت دین الهی قرار نگیرد، هیچ ارزشی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی به طلاب و خانواده‌ها در عین سختی، بسیار مهم و ارزشمند بوده، برخورد مستقیم با طلاب در رفتار و منش آدمی اثرات والایی خواهد داشت.
علامه ضمن تقدیر از تلاش‌های حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی در مرکز امور طلاب و خانواده‌ها، یادآور شد: در زمان مسئولیت ایشان در این مرکز، تراز جدیدی از مسئولیت را تجربه نموده، با نوع نگاه خاصی از مدیریت آشنا شدم؛ وی این مهم را با هنر و تجربه سی ساله در هم آمیخته، مناعت طبع خاصی در حوزه مدیریت داشت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: