کد خبر: 3803453
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
گروه اجتماعی ــ با توجه به اعلام استانداری خوزستان و به‌منظور تأمین پوشاک مورد نیاز سیل‌زدگان، ۷۵۰ هزار البسه و کفش اعلام نیاز شد.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، براساس اعلام کتبی استانداری خوزستان اقلامی از جمله چکمه، مانتو، تک پوش‌های زنانه و مردانه، روسری، شلوار، پیراهن، لباس بچه‌گانه، جوراب و دمپایی مورد نیاز مردم سیل‌زده این منطقه است.
براساس این گزارش در آخرین فهرست دریافتی از استانداری خوزستان پیرامون نیازهای سیل‌زدگان این استان، اقلامی از جمله 80 هزار جفت چکمه، 40 هزار مانتو، 40 هزار تک‌پوش زنانه، 40 هزار روسری، 100 هزار شلوار راحتی مردانه، 60 هزار پیراهن مردانه، 60 هزار تکپوش مردانه، 20 هزار پوشاک بچه‌گانه، 120 هزار لباس زیر زنانه و مردانه، 100 هزار جفت جوراب مردانه و زنانه و 80 هزار جفت دمپایی مردانه و زنانه اعلام نیاز شده است.
برپایه این گزارش، اسکان موقت و اضطراری مردم مناطق سیل‌زده، تعدد و پراکندگی روستاها و جمعیت زیاد این مناطق، خدمت‌رسانی به مردم را با چالش‌هایی روبه‌رو کرده و با توجه به اولویت حفظ جان مردم، سیل‌زدگان پوشاک مورد نیاز خود را به همراه نداشته‌اند.
به دلیل استفاده مستمر از لباس‌های موجود به‌گونه‌ای که حتی امکان شستشو برای مردم فراهم نیست، بیم آن می‌رود که مردم با تبعات منفی بهداشتی این موضوع روبه‌رو شوند و از این رو ضرورت دارد که اهدای لباس‌های مناسب در اولویت کمک‌های مردمی قرار گیرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: