کد خبر: 3803468
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
گروه اجتماعی ــ سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان کردستان از برگزاری نشست‌های کتابخوانی ویژه سوادآموزان استان در مراکز یادگیری محلی خبر داد.

صدیقه عبداللهی، سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: در راستای رشد و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تقویت انگیزه در سوادآموزان برای حضور مؤثرتر در برنامه‌های سوادآموزی، نشست‌های کتابخوانی ویژه سوادآموزان استان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزشی و فرهنگی مراکز یادگیری محلی استان برگزار می‌شود.
عبداللهی با بیان اینکه مراکز یادگیری محلی استان مجری این برنامه فرهنگی می‌باشند؛ افزود: سوادآموزان و فراگیران تحت پوشش مراکز یادگیری محلی در دوره‌های سوادآموزی، تحکیم سواد و انتقال مخاطبان این طرح است.
وی بر اجرای مطلوب طرح توسط مدیران مراکز یادگیری محلی و برنامه ریزی های لازم برای توجیه آموزش‌دهندگان تاکید و عنوان کرد: مشارکت و حضور سوادآموزان خارج از مراکز یادگیری محلی در این برنامه بلامانع است.
سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان بر حساس سازی و آماده‌سازی سوادآموزان برای مشارکت و حضور در نشست کتابخوانی توسط آموزش‌دهندگان تاکید کرد: باید به نحوی تمهید مقدمات صورت گیرد که در طول هفته یک محتوای آموزشی ( ترجیحا از مجموعه کتاب های تولیدی سازمان یا نشریه فرصت دوم و یا کتاب های ساده در دسترس) معرفی تا توسط سوادآموزان مطالعه و در جلسه معین شده، برای سایران ارائه شود.
وی افزود: علان عمومی زمان و تاریخ برگزاری نشست کتابخوانی به همراه موضوع و عنوان کتاب در مرکز یادگیری محلی، ارائه تسهیلات لازم برای حضور سوادآموزان در مرکز و نشست از دیگر موارد مورد تأکید سرپرست معاونت سواد آموزی استان بود.
عبداللهی همچنین تاکید کرد که در اجرای این برنامه ترتیبی اتخاذ می شود تا سوادآموزان پس از برگزاری هر نشست نسبت به تهیه دست نوشته ای راجع به کمیت و کیفیت مطالب و آنچه از مطالب ارائه شده برداشت و متوجه شده اند را بنویسند.
وی در پایان یادآور شد: به منظور افزایش انگیزه در سوادآموزان، شرکت کنندگان فعال در این نشست و هم چنین آموزش دهندگانی که بیشترین تعداد شرکت کننده در این نشست را داشته باشند؛ مورد تشویق قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: