کد خبر: 3803495
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
گروه فرهنگی ــ دبیر سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات «پرژه» کامیاران از ارسال ٣٨١ اثر ادبی در قالب شعر و مقاله به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: سومین جشنواره ادبی «پرژه» در روزهای ١٣ و ١٤ اردیبهشت جاری در کامیاران برگزار می‌شود.

ارسال ۳۸۱ اثر ادبی به دبیرخانه جشنواره فرهنگ و ادبیات «پرژه» کامیاراننجم‌الدین جباری، دبیر سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات «پرژه» کامیاران در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: فراخوان سومین جشنواره ادبیات کردی «پرژه» در دو بخش شعر (با موضوع آزاد) و شعر پژوهی (تعامل شعر کلاسیک و مدرن کردی و فارسی، تشریح وضعیت سبک‌ها و مکتب‌های ادبی در ادب کردی)، در سطح منطقه‌ای اعلام شد.
وی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره در بین استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و آذربایجان غربی اعلام شد، افزود: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ٣٨١ اثر ادبی شامل ٣٧٣ اثر شعر از ١١٢ شاعر و هشت مقاله از هشت نویسنده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
دبیر سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات «پرژه» کامیاران با اشاره به زمان برگزاری این جشنواره بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کامیاران در روزهای ١٣ و ١٤ اردیبهشت ماه میزبان این دوره از جشنواره «پرژه» با حضور شاعران و ادیبان پنج استان کشور است.
جباری، با بیان اینکه این جشنواره به همت انجمن فرهنگی و ادبی شیوا و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، بیان کرد: لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که فرمودند: «زبان کُردی یک ثروت ملی است»، توسعه و گسترش فرهنگ و ادبیات کردی، شناسایی شاعران و پژوهندگان حوزه شعر و شعر پژوهی مناطق کرد نشین، تشویق و حمایت از شعرا و ادبا و فرهیختگان منطقه در خلق آثاری فاخر و ارزشمند از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ادبی است.
وی به داوران این جشنواره نیز اشاره کرد و یادآور شد: هیأت داوران سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات «پرژه» کامیاران متشکل از زبدگان فرهنگی استان و کشور از جمله دکتر جمال احمدی، دکتر جلیل آهنگر نژاد و محمد موفقی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: