کد خبر: 3803501
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
گروه معارف - مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ماه شعبان، نوید نزول رحمت الهی است، گفت: در این ماه نظر و لطف خداوند بیشتر است.

ماه شعبان، نوید نزول رحمت الهی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد داداش‌زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، با اشاره به فضایل ماه شعبان اظهار کرد: ماه رجب، شعبان و رمضان از ماه‌های عزیزی بوده که در این ماه‌ها نظر لطف خداوند بسیار بیشتر است.
وی افزود: به‌نقل از پیامبر بزرگوار اسلام در مورد ماه شعبان آمده که ماه رجب، ماه خداست و ماه شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من بوده که در این ماه نظر لطف و رحمت پروردگار به انسان افزون‌تر است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به ثواب اعمال نیک در این ماه ادامه داد: در این ماه انسان مومن به هر میزان اعمال نیک انجام دهد، طبق فرموده پیامبر(ص) ۷۰ برابر ثمره و ثواب می‌بیند، به‌طوری‌که با انجام یک عمل نیک و ثواب، ثمره ۷۰ کار نیک را می‌بیند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین داداش‌زاده با اشاره به اعمال ماه شعبان تصریح کرد: درباره روزه مستحبّی در این ماه بسیار تأکید شده و می‌توان روزه قضا را نیز در این ماه به‌جا آورد و گفتن هر روز ۷۰ مرتبه اَسْتَغْفِرُاللّهَ وَ اَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ، و ذکر اَسْتَغْفِرُاللّهَ الَّذی لا اِلهَ اِلاَّ هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ، اَلْحَیُّ الْقَیُّومُ، وَاَتُوبُ اِلَیْهِ به‌صورت روزانه 70مرتبه توصیه شده است.
وی با بیان اینکه ماه شعبان، ماه پیامبر است و فرستادن صلوات بر ایشان و خاندان او ثواب زیادی دارد، تصریح کرد: صلوات بر پیامبر و آل او(ع) در این ماه ثواب زیادی دارد و ور حدیثی از امام صادق (ع) نقل شده که پیامبر اکرم (ص) فرمود شعبان، ماه من است، در این ماه بر من و آل من، بسیار صلوات بفرستید.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: در این ماه دادن صدقه بسیار توصیه شده و در شعبان ذکر لا اِلهَ اِلاَّ اللّهُ، وَلانَعْبُدُ اِلاَّ اِیّاهُ، مُخْلِصینَ لَهُ الدّینَ، وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ، اگر در تمام این ماه هزار بار گفته شود، در روایتی از رسول خدا(ص) آمده است که کسی که چنین کند، در قیامت در حالی از قبرش خارج می‌شود که چهره‌اش مثل ماه شب بدر، شب چهاردهم می‌درخشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین داداش‌زاده با اشاره به ثواب نماز در شعبان گفت: در هر پنجشنبه ماه شعبان، دو رکعت نماز توصیه شده که در هر رکعت بعد از سوره حمد 100 مرتبه، سوره توحید و پس از سلام، 100 بار صلوات بفرستند، در روایتی که امیر مؤمنان(ع) از رسول خدا (ص) نقل کرده، آمده است که هر کس این نماز را بگزارد، خداوند هر حاجتی از حاجت‌های دینی و دنیوی که داشته باشد، برآورده سازد.
وی گفت: از پیامبراکرم (ص) در رابطه با فضلیت ماه شعبان آمده که خداوند به ذات مقدس خود سوگند خورده، هر کس در این ماه به او پناه ببرد و از او درخواست کند، از رحمت خود محروم نکند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: