کد خبر: 3803663
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
گروه شهرستان‌ها ــ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عطار یکی از ارکان اصلی آفرینش منظومه‌های عرفانی و معنوی است، او در غزل‌سرایی همتای حافظ و سعدی و در شعرهای معنوی و عرفانی مورد ستایش اشخاصی همچون مولوی قرار گرفته است.

عطار؛ از ارکان اصلی آفرینش منظومه‌های معنویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز، 25 فروردین‌ماه در آیین بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری که در تالار پردیس دانشگاه نیشابور برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: در اندیشه عطار گوهری وجود دارد که با وجود گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی همچنان طرفدارهای زیادی دارد و این نشان‌دهنده این است که وی جلوتر از زمان خود بوده است.

وی عنوان کرد: باید شکوه گذشته را مبنایی قرار دهیم برای آینده‌ای پرشکوه؛ چرا از میراث عمیقی که در آثار عطار وجود دارد، استفاده نمی‌کنیم و از آن‌ها غفلت می‌شود؟ زمانی که ما از میراثمان اثری ماندگار نسازیم، طبیعی است که نسل نو به جای اشخاصی مانند عطار اشخاص دیگری را بشناسند.

جوادی افزود: در بسیاری از کشورها ایران را با نام‌های عطار، خیام، حافظ، سعدی و این گونه چهره‌ها می‌شناسند.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: نیشابور مانند فیروزه و نگینی در ایران ماست؛ وظیفه مسئولان تنها برگزار کردن مراسم برای گذشتگان و دلخوش کردن به آن‌ها نیست.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: