کد خبر: 3803683
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
در ایلام؛
گروه فرهنگی ــ برنامه اختتامیه مرحله‌ استانی، هشتمین جایزه ادبی یوسف با همکاری حوزه هنری و شهرداری ایلام برگزار شد.
اختتامیه مرحله استانی هشتمین جایزه ادبی «یوسف» برگزار شدبه گزارش ایکنا از ایلام، محمدرضا شرف‌بیانی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، امروز، 25 فروردین در مراسم اختتامیه مرحله‌ استانی، هشتمین جایزه ادبی «یوسف»، اظهار کرد: برگزاری این برنامه به‌منظور تجلیل از هنرمندان انقلابی در راستای وظایف این نهاد به‌منظور نشر ادبیات دفاع مقدس در جامعه امروزی است.
وی گفت: برنامه اختتامیه هشتمین جایزه ادبی یوسف در کشور برگزار شده و برگزیدگان آن نیز مورد تجلیل قرار گرفتند و این مراسم به‌منظور تحلیل از هنرمندان برگزیده استانی که آثار خود را به دبیرخانه استانی ارسال کرده‌اند، برگزارشده است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، با بیان اینکه درمجموع ۴۸ اثر داستان کوتاه شامل سی و یک اثر در بخش اصلی و ۱۷ اثر در بخش ویژه جشنواره ارسال‌شده بود، ادامه داد: اعتقادداریم که دستگاه‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی و هنری در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری باید ید واحده باشند که در این صورت به‌طورقطع می‌توان تاثیر گذار بود.
شرف‌بیانی با تأکید بر اینکه به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام در دو سال گذشته ۷۰ عنوان کتاب با موضوعات دفاع مقدس استان چاپ و منتشرشده است، گفت: سال گذشته نیز هشت کتاب صوتی با همکاری صداوسیما در حوزه دفاع مقدس در استان ایلام تولیدشده است.
شرف‌بیانی تصریح کرد: در بحث موزه دفاع مقدس استان ایلام که باید در چند سال پیش در استان ایلام به‌عنوان پیشگام دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسید امروز این اتفاق مهم و فرهنگی در آستانه روی دادن است، ما تلاش می‌کنیم که امکانات خود را در اختیار نهادهای دیگر برای تولید محتوایی در حوزه دفاع مقدس قرار می‌دهیم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، ادامه داد: تجمیع امکانات نهادهای مختلف فرهنگی و هنری در راستای تولید آثار فاخر می‌تواند به غنا و کیفیت آثار تولیدی بیافزاید و ما آمادگی کامل برای در اختیار قرار دادن امکانات برای هنرمندان استان ایلام راداریم.
بر اساس بیانیه هیئت‌داوران هشتمین جشنواره استانی جایزه ادبی یوسف در ایلام مقام اول و دوم نداشت و خانم «افرا سرنایه» مقام سوم این جشنواره را کسب کرد و در ادامه نیز از هشت نفر از هنرمندان عرصه دفاع مقدس با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: