کد خبر: 3803705
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
حجت‌الاسلام نقیب:
گروه دانشگاه ــ رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نگاه قرآن به تاریخ را نگاهی با خط مستقیم دانست و گفت: قرآن کریم به تاریخ نگاه ارتجاعی، قهقرائی و دورانی ندارد و نگاه الهی را مطرح می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد نقیب، رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در دوازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی که از امروز یکشنبه ۲۵ فروردین‌ماه در مجتمع آموزش عالی امام خمینی‌(ره) قم برگزار شد، گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تنها دانشگاه اختصاصی در ایران است که حدود ۶ هزار دانشجو و قریب به یک‌هزار استاد حق‌التدریس دارد.

وی افزود: تأسیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با این تعداد دانشجو، استاد و فعالیت پژوهشی بعد از انقلاب اسلامی یک اتفاق کم‌نظیر است.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی، اظهار کرد: این همایش امسال در دوازدهمین دوره با موضوع «قرآن کریم و ایمان به وعده‌های الهی» در حال برگزاری است.

وی مقالات ارسال شده به همایش را ۷۰۰ عنوان برشمرد و ادامه داد: این مقالات از داخل کشور و کشور‌هایی همچون عراق، لبنان، پاکستان، سوریه، عمان و هند به دبیرخانه همایش ارسال شد.

حجت‌الاسلام نقیب در بخش دیگری از سخنان خود نگاه قرآن به تاریخ را نگاهی با خط مستقیم دانست و گفت: قرآن کریم به تاریخ نگاه ارتجاعی، قهقرائی و دورانی ندارد و نگاه الهی را مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه قوانین حاکم بر عالم قوانین الهی است، خاطرنشان کرد: اسباب، مسببات و سنت‌های عالم هم الهی هستند و یکی از سنت‌های حتمی خداوند حفظ دین و حفظ قرآن کریم در هر زمان و مکان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: