کد خبر: 3803748
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
گروه اجتماعی- نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: بخشیدن و دور کردن بخل باعث کاهش وابستگی به مال و غلبه بر نفس خواهد شد و این کمک کردن به همنوع و بخشش است که زمینه رشد انسان را فراهم و مایه برکت در مال انسان می‌شود.

به گزارش ایکنا از کردستان، آیت‌سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان امروز، 25 فروردین ماه در دیدار با مدیران کمیته امداد کردستان، با بیان اینکه کمیته امداد از برکات انقلاب است، اظهار کرد: در طول چهار دهه انقلاب خدمات ارزشمندی در بخش‌های معیشتی، مادی و همچنین فرهنگی و معنوی به مددجویان و نیازمندان از سوی این نهاد ارائه شده است.
وی با بیان اینکه انسان نیازهای دوگانه ای دارد، افزود: هم در بخش نیازهای اولیه همچون خوراک، پوشاک و داشتن سرپناه و هم در مباحث فکری، اعتقادی، باورها و ارزش‌ها باید به امور انسان‌ها توجه شود که در این زمینه اقشار ضعیف باید بیشتر مورد توجه قرارگیرند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی عنوان کرد: انسان‌های زیادی با کمک کمیته امداد به مقامات بالایی رسیده و موفیقت‌های زیادی کسب کرده‌اند و خود این افراد امروز کمک رسان افراد دیگری نیز شده‌اند که این کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.
وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی در کمیته امداد چند سالی است که بسیار مورد توجه و تاکید قرار گرفته و در این زمینه عملکرد خوبی داشته است، بیان کرد: کمک عزتمندانه به نیازمندان و اینکه زمینه‌ای فراهم کنیم تا با تسهیلات قرض‌الحسنه این قشر جامعه روی پای خود بایستند و از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شوند، ارزشمند است.
نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: کمک به نیازمندان و سیر کردن شکم یتیمان در دین اسلام بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و از طرف خداوند این کار مدح شده و آن را برای انسان ذخیره آخرت قرار می دهد.
وی ذکر کرد: کسانی که کمک می‌کنند باید بدون منت و برای رضای خداوند این کار را انجام دهند زیرا این سهم فقراست که باید پرداخت شود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ادامه داد: موضوع کمک کردن باید در جامعه فرهنگ سازی شود و این کار منع نشود؛ این کار در تربیت جامعه، افزایش همبستگی و حضور مردمی، تقویت حس نوع دوستی و رشد جامعه مؤثر است.
وی عنوان کرد: بخشیدن و دور کردن بخل باعث کاهش وابستگی به مال و غلبه بر نفس خواهد شد و این کمک کردن به همنوع و بخشش است که زمینه رشد انسان را فراهم و مایه برکت در مال انسان می‌شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان در پایان سخنان خود، استفاده از روش‌های جدید و الکترونیکی کردن پرداخت کمک‌های مردمی را از مسائلی عنوان کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: