کد خبر: 3803797
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی: 
گروه حوزه‌های علمیه ــ در حاشیه مشهد مشکلاتی بود که برطرف شد، ما هم در یک منطقه حساس مجموعه‌ای به نام ثامن‌الحجج(ع) که مرکب از حوزه علمیه، خانه اساتید، کتابخانه و مسجد است، تأسیس کردیم و تصمیم گرفتیم تمام آن را به آستان قدس رضوی واگذار کنیم تا تکمیل نمایند و به بهره‌برداری برسانند.
مجموعه ثامن الحجج(ع) را به آستان قدس رضوی واگذار کردم به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید شامگاه یکشنبه، 25 فروردین، در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با تبریک انتصاب شایسته وی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی برای ایشان در این مسئولیت سنگین و حساس آرزوی توفیق کردند.
ایشان حفظ و تقویت ارتباط و تعامل با مراجع عظام تقلید و علما را به تولیت آستان قدس رضوی توصیه کرد و با تبیین کارکردها و فعالیت‌های متنوع و متکثر آستان قدس رضوی، فرمودند: حضور سالیانه میلیون‌ها زائر در سال در حرم مطهر رضوی فرصت بسیار مغتنمی برای فعالیت‌های فرهنگی است، در زمان مرحوم آیت‌الله طبسی فعالیت‌های فرهنگی خوبی شروع شد و در دوره حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی نیز توسعه خوبی پیدا کرد اما نباید به این مقدار بسنده کرد.
ایشان با تاکید بر این که کارهای فرهنگی را توسعه دهید، فرمودند: در تمامی فعالیت‌های آستان قدس رضوی باید با حساسیت و دقت مضاعف عمل شود، به ویژه در مسائل مالی باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد تا برخی مشکلات تکرار نشود.
آیت‌الله مکارم شیرازی توجه به فعالیت‌های مردمی و عام‎المنفعه و مشکلات محرومان را به تولیت محترم آستان قدس رضوی توصیه و بر لزوم خبررسانی دقیق و کامل فعالیت‌های آستان قدس رضوی تاکید کردند.
توجه به حوزه‌های علمیه مشهد و رفع مشکلات حوزه‌های علمیه استان توصیه دیگر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی به تولیت محترم آستان قدس رضوی بود.
ایشان همچنین بر لزوم توجه به مناطق حاشیه ای شهر مشهد تاکید کرده و افزودند: سابقا در حاشیه مشهد مشکلاتی بود که با برنامه‌های متعدد و متنوع بحمدالله برطرف شد؛ هم در حاشیه شهر و در یک منطقه حساس اقدام به تاسیس مجموعه‌ای به نام ثامن الحجج(ع) که مرکب از حوزه علمیه، خانۀ اساتید، کتابخانه و مسجد می باشد، کردیم و در مسافرت اخیر به مشهد تصمیم گرفتیم تمام آن را به آستان قدس رضوی واگذار کنیم تا تکمیل نمایند و به بهره‌برداری برسانند، امیدوارم جنابعالی نیز عنایت خاصی به این موضوع داشته باشید.
آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مناطق سیل زده کشور، گفتند: با همت و کمک مردم و مسئولان به لحاظ تغذیه و کمک‌های اولیه توجه خوبی به سیل‌زدگان صورت گرفته؛ ولی باید برای ساخت مسکن و آینده آن‌ها فکر مهمی کرد و کمک‌ها را نیز به همین جهت سوق داد.
این مفسر قرآن بر لزوم بازنگری در محل احداث مسکن سیل‌زدگان تاکید کرد و افزودند: باید از تجربه‌های تلخی که در این عرصه داریم، درس بگیریم و به هیچ وجه نباید در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجازه ساخت و ساز داده شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: