کد خبر: 3803817
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
گروه مسابقات ــ مراسم قرعه‌کشی و جلسه توجیهی شصت و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی صبح امروز، ۲۶ فروردین‌ماه برگزار و نوبت اجرای نماینده کشورمان در این مسابقات نیز مشخص شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایکنا به مالزی، از صبح امروز، ۲۶ فروردین‌ماه روند ثبت نام اولیه شرکت‌کنندگان حاضر در شصت و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور مالزی، مراسم قرعه‌کشی و جلسه توجیهی آغاز شده و لحظاتی قبل پایان یافت.
در این مراسم از حضور نمایندگان رسانه‌های حاضر مالزیایی و یا خارجی در جلسه توجیهی و قرعه‌کشی و تهیه فیلم و عکس از این جلسه ممانعت به عمل آمد.
29 فروردین؛ زمان اجرای نماینده ایران در مسابقات قرآن مالزی

هادی رحیمی، استاد راهنمای هادی موحدامین، نماینده کشورمان در این دوره از مسابقات در جلسه توجیهی حضور یافت. در نهایت و پس از قرعه‌کشی اولیه براساس اطلاعات منتشر شده، هادی موحدامین روز پنجشنبه، ۲۹ فرورین‌ماه اجرا خواهد داشت.

در این دوره از مسابقات، قاریان نسبتاً مطرحی از کشورهای بنگلادش، مصر، فلسطین، عراق، مالزی، تایلند و اندونزی حضور دارند و به نظر رقبای اصلی نماینده ایران به حساب می‌آیند. بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته نماینده مالزی روز چهارشنبه و قاری مصری نیز روز جمعه اجرا خواهد داشت.
در جلسه توجیهی، توضیحاتی در مورد نحوه اجرای مسابقه و نحوه اجرا در سن ارائه شد. از جمله نکاتی که در این جلسه مطرح شد این بود که هر قاری باید در چهار مقام تلاوت داشته باشد، همچنین اولویت تلاوت با قرائت حفص از عاصم است، تلاوت براساس ورش و قالون نیز می‌تواند صورت گیرد.
در این دوره، نمره‌ای که برای تجوید لحاظ شده بیشترین نمره را دارد، در حالی که سال گذشته نمره تجوید ۲۵ نمره بود، این نمره امسال به ۴۰ رسیده است. همچنین بخش فصاحت ۲۰ نمره، بخش لحن ۲۵ نمره و بخش صوت نیز ۱۵ نمره دارد.

29 فروردین؛ زمان اجرای نماینده ایران در مسابقات قرآن مالزی
مراسم افتتاحیه امروز رأس ساعت ۲۰ به وقت مالزی آغاز و بلافاصله رقابت‌ها شروع می‌شود. در روز اول، چهار نفر به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید می‌پردازند. در بین قاریانی که امروز اجرا دارند، نام نماینده کشور عراق که قاری‌ای با تلاوت نسبتا خوبی هست نیز به چشم می‌خورد.
مسابقات تا روز جمعه، ۳۰ فروردین ماه ادامه دارد و مراسم اختتامیه نیز روز ۳۱ فروردین ماه برگزار می‌شود. در این دوره از مسابقات ۲۵ قاری و ۲۳ حافظ مرد حضور دارند. 
در این مراسم علی‌محمد سابقی، رایزن فرهنگی ایران در مالزی نیز حضور داشت.

29 فروردین؛ زمان اجرای نماینده ایران در مسابقات قرآن مالزی
از دیگر نکات امسال باید به تغییر محل برگزاری مسابقات و نیز محل اسکان متسابقان اشاره کرد.

براساس برنامه مقرر شده بود تا قرعه‌کشی مسابقات روز گذشته برگزار شود که بنا به دلایلی به امروز موکول شد. در حاشیه مراسم قرعه‌کشی گزینش اولیه‌ای از شرکت‌کنندگان به عمل می‌آمد که نماینده ایران از این مرحله معاف بود.

29 فروردین؛ زمان اجرای نماینده ایران در مسابقات قرآن مالزی

نکته دیگری که قابل ذکر است مربوط به قرعه نوبت تلاوت و آیاتی که باید تلاوت بشود است، این قرعه‌ها صبح روزی که قاری اجرا دارد، مشخص می‌شود.

29 فروردین؛ زمان اجرای نماینده ایران در مسابقات قرآن مالزی
هادی موحدامین، نماینده کشورمان در این مسابقات در مورد قرعه زمان اجرای خود که به تاریخ پنجشنبه، 29 فروردین است، ابراز رضایت کرد و گفت: از امروز، آماده تلاوت در این دوره از مسابقات هستم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: