کد خبر: 3803869
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
کانون خبرنگاران نبأ ــ غرفه ستاد حفظ در بخش نمایشگاهی مسابقات بین‌المللی قرآن فرصتی را فراهم آورد تا روش‌های جدید آموزش قرآن به قرآن‌دوستان معرفی شود؛ به‌ویژه نوجوانانی که از سراسر کشور با والدین خود به این مسابقات آمده بودند و تمایل داشتند با نرم‌افزارهای نوین و فعالیت‌های این ستاد آشنا شوند.

حجت‌الاسلام علیرضا نجفی، مسئول غرفه ستاد حفظ نمایشگاه جانبی سی‌و‌ششمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌و‌گو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ درباره فعالیت‌های این غرفه گفت: ستاد حفظ قرائت قرآن به همت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش نمایشگاهی این دوره رقابت‌ها راه‌ندازی شد که یکی از بخش‌های بسیار شاخص است و تمام مسائل مربوط به کلاس‌های آموزش قرآن سازمان اوقاف زیر نظر این ستاد برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: یکی از مراکز ستاد حفظ، مرکز تربیت مربی حفظ قرآن است که تاکنون توانسته است 13 هزار مربی را به‌صورت متمرکز تربیت کند. در کنار مرکز تربیت مربی، مرکز مجازی نیز فعالیت دارد که 24 مرکز در کل کشور از طریق تلفن، پیام‌رسان‌ها و سایت، آموزش‌های روخوانی، تجوید، حفظ و تفسیر قرآن را به عهده دارند.
مسئول مراکز مجازی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: در واقع این نمایشگاه بستری بود که ما بهتر بتوانیم فعالیت‌ها و خدمات خود را به مردم و قرآن‌دوستان معرفی کنیم. ثبت نام مجازی، مشاوره با حضور مسئولان رسانه‌ای مرکز امور قرآنی اوقاف، دعوت از قاریان و حافظان و حضور ایشان در غرفه و کیوسک اطلاع‌رسانی برای معرفی اپلیکیشن‌های قرآنی از جمله فعالیت‌های غرفه ستاد حفظ در نمایشگاه امسال بود.
این حافظ قرآن درباره دلیل حضور این ستاد در نمایشگاه جانبی مسابقات بین‌المللی قرآن، اظهار کرد: در اصل این غرفه دایر شده بود تا روش‌های جدید آموزش قرآن را به قرآن‌دوستان ارائه دهد؛ به‌ویژه نوجوانانی که از سراسر کشور با والدین خود به این مسابقات آمده بودند و تمایل داشتند با نرم‌افزارهای نوین و فعالیت‌های این ستاد آشنا شوند.
نجفی درباره استقبال مردم از این غرفه طی ایام برگزاری مسابقات، گفت: استقبال مردم خوب بود، ولی اگر در بخش ورودی خود مصلی مستقر بودیم، قطعاً استقبال چندین برابر می‌شد که ظاهراً از نظر قوانین مصلی این امکان میسر نبود.
مسئول غرفه ستاد حفظ با اشاره به سابقه حضور در این نمایشگاه، بیان کرد: با توجه به چندین سالی که در این نمایشگاه حضور داریم، امسال غرفه‌ها منسجم‌تر و تخصصی‌تر، و در کارهای خودشان متمرکز بودند؛ اما آنچه که قابل توجه بود عدم اطلاع‌رسانی کافی از این نمایشگاه بود.
وی گفت: در سال‌های گذشته فعالیت‌های این ستاد در نمایشگاه‌ها محدود بود، به‌عنوان مثال فقط طرح قرائت اجرا می‌شد اما امسال سعی کرده بودیم برنامه‌های متنوعی برای مخاطبان خود داشته باشیم که یکی از آنها امکان پاسخگویی حضوری به سؤالات مراجعه‌کنندگان با حضور کارشناسان بود؛ امیدواریم در سال‌های آینده با ارائه برنامه‌های متنوع، پاسخگوی نیازمندی‌های قرآن‌دوستان باشیم.
یادآور می‌شود، سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به همت سازمان اوقاف و امور خیریه طی روزهای 21 تا 25 فروردین‌ماه در مصلی امام خمینی‌(ره) برگزار شد.
الهام مهران‌راد
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: