کد خبر: 3803920
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
گروه اجتماعی ــ معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به بررسی ۲۳۵ پرونده دریافت شده از معلمان برتر تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان گفت: از این تعداد یک نفر به عنوان کشوری، ۱۲ نفر به عنوان معلم برتر استانی انتخاب شده‌اند.

به گزارش ایکنا از کردستان، طالب محمدی، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان امروز، 26 فروردین ماه در اولین نشست هماهنگی برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم، با بیان اینکه تکریم مقام و منزلت معلم بهانه ای برای فرهنگ سازی این موضوع در جامعه است؛ ارتقای منزلت و جایگاه معلمان، بیان خدمات فرهنگیان و آموزش و پرورش، ارتقای اعتماد به نفس، خودباوری و انگیزه خدمت معلمان را از جمله اهداف برنامه‌های هفته معلم برشمرد.
وی با بیان اینکه ستاد بزرگداشت مقام معلم در اداره کل و ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه تشکیل شده است، افزود: برنامه‌های این هفته در قالب شیوه نامه‌ای در بهمن ماه 97 به واحدهای اداری و آموزشی استان به منظور اجرایی شدن ابلاغ شده است.
محمدی با بیان اینکه شیوه نامه استانی انتخاب معلمان برتر در 12 موضوع به فرهنگیان و معلمان استان اطلاع‌رسانی شده است، عنوان کرد: هر معلم با انتخاب خود می‌توانست در سه موضوع داوطلب و در نهایت در موضوعی که بیشترین امتیاز را کسب کرده به عنوان معلم برتر معرفی شود.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان اعلام کرد: در فرآیند انتخاب معلم برتر سال 98-97 از تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان 235 پرونده دریافت شده که از این تعداد، یک نفر به عنوان معلم برتر کشوری، 12 نفر به عنوان معلم برتر استانی و بقیه به عنوان شهرستانی انتخاب شده‌اند.
وی با بیان اینکه همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم در مراسم نمادینی که در استان و شهرستانها و مناطق با حضور مسئولان استانی و محلی برگزار می‌شود، افزود: تجلیل از معلمان برتر استان در سال 98، برگزاری یادواره شهدای فرهنگی، شرکت معلمان و دانش آموزان در آیین غبار روبی مزار شهدای گرانقدر و تجدید پیمان با آرمان های امام راحل، شهدای عزیز و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، دیدار با خانواده‌های معزز شهدای فرهنگی و عیادت از بیماران فرهنگی از دیگر برنامه‌های این هفته است.
وی گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی از آثار استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری، حضور مسئولان در مدارس و ایراد سخن مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق تابعه پیش از خطبه‌های نماز جمعه از دیگر برنامه های بزرگداشت هفته معلم است.
محمدی در پایان با بیان اینکه هدف اصلی نظام تعلیم و تربیت در مدرسه و کلاس درس توسط معلمان تلاشگر محقق می شود؛ از مسئولان آموزش و پرورش خواست در ایجاد رضایت خاطر نسبی معلمان و ارتقای جایگاه و منزلت فرهنگیان از هیچ تلاشی دریغ نورزند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: