کد خبر: 3803942
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از ثبت‌نام ۹۷ نفر در چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ در این استان خبر داد.

ثبت نام 97 نفر در چهاردهمین دوره  آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ در چهارمحال و بختیاری

محسن تقی‌پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، در گفت‌‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اعلام این خبر، گفت: ثبت‌نام چهاردهمین دوره آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن در رشته‌های حفظ ۱۰ و ۲۰ جزء و کل قرآن کریم از تاریخ 21 بهمن‌ماه 97 آغاز و تا 7 فروردین‌ماه 98 ادامه داشت.

تقی‌پور افزود: آزمون کتبی چهاردهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ روز جمعه، 13 اردیبهشت‌ماه ساعت هشت صبح به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مرحله ویرایش اطلاعات شرکت‌کنندگان تا 17 فروردین‌ماه مهلت داشت و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تا روز 12 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، افزود: ثبت‌نام کنندگان کارت ورود به جلسه این آزمون را باید از سایت تلاوت دریافت کنند.
تقی‌پور با بیان اینکه امسال حافظان سه و پنج جزء از این آزمون حذف شده‌اند، ادامه داد: زمان برگزاری مرحله شفاهی چهاردهمین دوره این آزمون، متعاقباً اعلام می‎‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی استان با اشاره به شرکت حفاظ، 10 جزء، 20 جزء و کل قرآن کریم در این آزمون، گفت: در استان چهارمحال و بختیاری 97 نفر در این طرح ملی ثبت نام كردند كه از این تعداد 12 نفر آقا و 85 نفر خانم هستند.
رئیس اداره امور قرآنی گفت: در این طرح به حافظان 10 جزء، 20 جزء و کل قرآن کریم که بتوانند هر دو مرحله کتبی و شفاهی را با موفقیت پشت سر بگذارند به ترتیب مدرک در جه 5، درجه 4 و درجه 3 حفظ قرآن کریم اختصاص می‌یابد.
وی مدرک درجه 2 و 1 حفظ قرآن کریم را مربوط به آن دسته از حافظان کل قرآن کریم دانست که دو مرحله دیگر که شامل مفردات و تفسیر است را با موفقیت سپری کنند.
تقی‌پور تصریح کرد: نخستین مرحله چهاردهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن چهارمحال و بختیاری روز جمعه، 13 اردیبهشت 98 در اداره امور قرآنی استان واقع در شهرکرد، خیابان آیت‌الله کاشانی، کوچه ۲۱، پلاک ۱۴ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: