کد خبر: 3803971
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: در دریاچه ارومیه، هم‌اکنون بیش از سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب وجود داشته و ۱۰ میلیارد متر مکعب نیز آب نیاز دارد تا به شرایط احیا برسد.

نیاز به ۱۰ میلیارد مترمکعب آب برای احیای دریاچه ارومیه

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، کیومرث دانشجو، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی، صبح امروز، ۲۶ فروردین ماه، در نخستین جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات حریم رودخانه شهرچایی و سایر رودخانه‌های سطح استان که از داخل شهر عبور می‌کنند، اظهار کرد: با مدیریت بحران بسیار خوب و به‌موقع، تمامی فرمانداران استان وارد کار شده و در عرض ۱۰ روز ۷۴ کیلومتر رودخانه در استان لایروبی شد.
وی با اشاره به اینکه با افزایش چندین برابری بارندگی در استان مواجه بوده‌ایم و میزان بارش‌ها در سطح استان بسیار چشمگیر بوده است، ادامه داد: دریاچه ارومیه امروز زنده شده و نه احیاء و این امر نتیجه این بوده که تمامی آبها وارد دریاچه شده و امروز ۲۹۰۰ کیلومتر از دریاچه را آب فرا گرفته است.
دانشجو افزود: از سال ۹۲ تاکنون ۳۰۴ کیلومتر لایروبی انجام شده و ۲۱ کیلومتر دیگر در حال انجام است و از پنج سال گذشته نیز ۳۲۸ هکتار از تصرفات غیرقانونی در بستر رودخانه‌ها آزادسازی شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد از رهاسازی آب سدها بعد از نوروز امسال انجام شده است، خاطرنشان کرد: در دریاچه ارومیه، هم‌اکنون بیش از سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب وجود داشته و ۱۰ میلیارد متر مکعب نیز آب نیاز دارد تا به شرایط احیا برسد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: