کد خبر: 3804009
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
گروه اجتماعی ــ رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: مرحله استانی دهمین دوره مسابقات فرهنگی ـ هنری دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان کردستان برگزار می‌شود.

خلیل رنجبر، رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: مرحله استانی دهمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در رشته‌های قرآن، نماز، عترت، هنرهایی آوایی، نمایشی و تجسمی با شرکت 150 نفر از دانش‌‌آموزان با نیاز ویژه دختر و پسر برگزیده مقاطع تحصیلی متوسطه پیش حرفه‌ای و حرفه‌ای به صورت حضوری وغیر حضوری برگزار می‌شود.
وی افزود: مسابقات فرهنگی - هنری دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان برای 5 گروه دانش‌‌آموزان دارای آسیب بینایی، آسیب شنوایی، کم توان ذهنی، معلول جسمی حرکتی و سندروم داون در 14 رشته فرهنگی - هنری از 13 تا 15 اردیبهشت ماه در سنندج برگزار خواهد شد.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان با تأکید بر ضرورت و گسترش فرهنگ قرآنی بین دانش‌‌آموزان با نیازهای ویژه خاطر نشان کرد: از این تعداد شرکت‌کننده 71 نفر دختر و 79 نفر پسر هستندد که از 32 مدرسه و مرکز مستقل وضمیمه با نیاز ویژه از 10 شهرستان برای شرکت در این مسابقات برگزیده شده‌اند.
وی با بیان اینکه مسابقات بر اساس نوع نیاز ویژه دانش‌‌آموزان تقسیم بندی شده است، اعلام کرد: این مسابقات در هشت رشته حضوری قرائت وتحقیق، قرائت وروخوانی قرآن، حفظ ویژه قرآن، اذان پسران، مفاهیم، احکام، انشای نماز ،صحیفه سجادیه و شش رشته غیرحضوری هنرهایی آوایی، نمایشی، دستی، تجسمی وادبی برگزار خواهد شد.
رنجبر با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی هنری در حفظ، تقویت، ارتقای سلامت روحی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و تأثیر این فعالیت‌ها بر ارتقای سطح مهارت‌های زندگی و پیشگیری از عوارض ناشی از معلولیت یادآور شد: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از استعدادها و توانمندی های بالایی در زمینه‌های مختلف برخوردار می باشند که در صورت خودباروری شکوفا خواهد شد.
گفتنی است؛ نهمین دوره این مسابقات با شرکت 119 دانش آموز با نیاز ویژه شامل 59 پسر و 60 دختر در اردیبهشت ماه 97 برگزار و نفرات برتر در رشته های مختلف فرهنگی وهنری مشخص شدند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: