کد خبر: 3804011
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
گروه هنر ــ مستند «داعش: کابوس رقه» (Daesh: Raqqa's Nightmare ) داستان شهر ویران شده رقه در سوریه توسط نیروهای داعش را روایت می‌کند.

به گزارش ایکنا،به نقل از پرس تی وی، این مستند به زبان عربی و محصول سال ۲۰۱۸ است و حال و روزی که تروریست‌های داعش در طول چهار سال بر سر شهر رقه و ساکنانش آورده‌اند را به تصویر کشیده است.
«داعش: کابوس رقه» نشان می‌دهد که این شهر تقریباً به طور کامل خراب شده و سال‌ها طول خواهد کشید تا شهر به حالت اولیه خود برگردد. این مستند چهار شخصیت اصلی دارد که هر یک بخشی از وحشی‌گری‌های داعش را روایت می‌کنند که این شخصیت‌ها شامل یک شهروند سوری که داعش به بهانه‌ای دست و پایش را قطع کرده؛ زنی که به اجبار به ازدواج داعش درآمده بوده و اکنون بعد از سقوط داعش رها شده است؛ پسربچه سوری که داعش او را جذب و مغزشویی کرده و یکی از نیرو‌های داعشی که در حال حاضر در بازداشت نیرو‌های امنیتی سوریه به سر می‌برد، هستند.
مستند «داعش: کابوس رقه» در سه قسمت ۲۵ دقیقه‌ای از ۲۸ تا ۳۰ فروردین ماه ساعت ۰۵:۰۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود و تکرار آن در چهار نوبت ۱۰:۰۰، ۱۶:۰۰، ۲۲:۰۰ و ۰۲:۰۰ روی آنتن می‌رود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: