کد خبر: 3804028
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
شادنوش خبر داد:
گروه سلامت ــ رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از تأمین امکانات مورد نیاز جهت خدمت‌رسانی به بیماران ساکن در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.
ارسال 25 دستگاه دیالیز به مناطق سیل زده کشوربه گزارش ایکنا، به نقل از وبدا، مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درخصوص اقدامات انجام شده توسط این وزارت‌خانه‌ها در راستای خدمت‌رسانی درمانی به بیماران دیالیزی ساکن در مناطق سیل‌زده کشور، اظهار کرد: در این راستا تلاش شد پشتیبانی از ماشین‌های همودیالیز این مناطق تقویت شود.
وی افزود: ۱۰ دستگاه دیالیز به منظور خدمات‌رسانی به مردم شهرستان سوسنگرد ارسال شده که به صورت موقت در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز نصب شده است و بیماران دیالیزی سوسنگردی که در شهر اهواز اسکان موقت داده شده‌اند، با مراجعه به این بیمارستان از خدمات دیالیز استفاده می‌کنند.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت بیان کرد: به منظور خدمات‌رسانی به بیماران دیالیزی ساکن در مناطق سیل زده استان گلستان نیز ۱۰ دستگاه دیالیز ارسال شده و این دستگاه‌ها در حال حاضر در شهر گرگان اسکان داده شده و در حال خدمت‌رسانی هستند. همچنین پنج دستگاه دیالیز نیز به شهرستان شوش جهت مقابله با شرایط سیلاب اختصاص داده شده است.
به گفته شادنوش، علی‌رغم وقوع سیلاب‌های وسیع در روز‌های اخیر خللی در امر خدمت‌رسانی درمانی ایجاد نشد.
وی گفت: در شهرستان پل‌دختر به دلیل مشکلات پیش آمده در زمینه تأمین آب سالم، سیستم تصفیه آب بخش دیالیز دچار آسیب شد که با پیگیری‌های صورت گرفته سیستم تصفیه آب مجددا احیا شده و با کمک تانکر‌های ارتش، آب سالم برای بخش دیالیز مراکز درمانی پلدختر تامین شد. البته، پس از تثبیت شرایط، سیستم تصفیه آب RO جدید برای شهرستان پلدختر تأمین می‌شود.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درخصوص تأمین دارو‌های مورد نیاز بیماران دیالیزی و پیوندی، تصریح کرد: دارو‌های مورد نیاز بیماران پیوندی و کلیوی ساکن در مناطق سیل‌زده کشور نیز تأمین شده و در صورت نیاز در دسترس آن‌ها قرار می‌گیرد. همچنین، دارو‌های انعقادی خون نیز برای تمام مناطق سیل‌زده بیش از حد نیاز تأمین شده است.
شادنوش در پایان تأکید کرد: به طور کلی تلاش‌های بسیاری صورت گرفته تا آسیب‌های ناشی از سیل در مناطق مختلف کشور بر خدمت رسانی به بیماران خاص تاثیر منفی نداشته باشد، این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: