کد خبر: 3804038
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
گروه فرهنگی ــ دبیر هنری جشنواره نمایشنامه‌خوانی دانشجویی پرسونا در دانشگاه بوعلی‌سینا از آغاز به کار نخستین جشنواره نمایشنامه‌خوانی ملی دانشجویی پرسونا در این دانشگاه ‌خبر داد و گفت: در این جشنواره ۱۲ اثر انتخاب شده توسط هیئت داوران اجرا می‌شود.

برگزاری جشنواره نمایشنامه‌خوانی دانشجویی در همدانبه گزارش ایکنا از همدان، امین الوندی، دبیر هنری جشنواره نمایشنامه‌خوانی دانشجویی پرسونا در دانشگاه بوعلی‌سینا، امروز، 26 فروردین‌ماه در آئین افتتاح جشنواره نمایشنامه‌خوانی دانشجویی پرسونا، هدف از برگزاری این جشنواره را مطرح شدن فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه در سطح کشور و طرفیت‌های که در دانشگاه و استان همدان گمنام مانده‌اند، بیان کرد و افزود: امروز و فردا ۱۲ اثر انتخاب شده توسط هیئت داوران اجرا می‌شود.
وی با اشاره به عنوان جشنواره اظهار کرد: واژه «پرسونا» را از ۲ بُعد روانشناسی و تئاتر می‌توان بررسی کرد؛ ما در زندگی هنگامی که با افراد مختلف معاشرت می‌کنیم برخوردهای مختلفی صورت می‌گیرد و نقاب‌های متفاوتی به چهره می‌زنیم که در علم روانشناسی به هریک از این نقاب‌ها پرسونا گفته می شود.
الوندی افزود: در یونان باستان بازیگران برای اینکه بتوانند نقش‌های مختلف را اجرا کنند از نقاب‌هایی استفاده می‌کردند که در تئاتر به هریک از این نقاب‌ها پرسونا گفته می‌شد.
وی بیان کرد: در بخش پوستر، خوانش‌گری مرد، خوانش‌گری زن، خوانش‌گردان، نویسندگی و اکت‌خوانی آثار مورد بررسی و جوایز اهدا خواهد شد.
علی شیخلو دبیر جشنواره نمایشنامه‌خوانی دانشجویی پرسونا نیز در این مراسم با بیان اینکه این جشنواره کمک شایانی به تقویت تئاتر در همدان خواهد کرد، گفت: از مهرماه 97 برای این جشنواره برنامه‌ریزی کردیم که ابتدا مجوز استانی و سپس مجوز کشوری صادر شد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه استقبال خیلی خوبی از این جشنواره شده است و 35 اثر دریافت شده که ۱۲ مورد از آنها انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: درخواست ما از مسئولان دانشگاه این است که در زمینه‌های اسکان شرکت‌کنندگان، تغذیه و تجهیزات مورد نیاز جشنواره مساعدت‌های لازم را مبذول کنند.
فرهاد سراجی مدیر امور فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا نیز در این مراسم زبان هنر را تأثیرگذارترین ابزار درجامعه دانست و اظهار کرد: هنر در ۵۰ سال گذشته از حالت صرفا تفریحی بودن درآمده و‌ به یک ابزار تأثیرگذار در جامعه تبدیل شده است.
سراجی با تأکید بر اینکه زبان هنر ذهن را به جنبه‌های مختلف یک‌موضوع ترغیب می‌کند، خاطرنشان کرد: با این ابزار می‌توان بسیاری از معضلات اجتماعی را رفع کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: