کد خبر: 3804052
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
در ماه رمضان؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر بنیاد قرآن استان همدان بیان کرد: برگزاری نمایشگاه کتب علوم قرآنی در تالار قرآن و تهیه و تکمیل اطلس قرآنی استان از برنامه‌‌های پیش‌بینی شده برای ماه رمضان سال جاری است.

نمایشگاه کتب علوم قرآنی در تالار قرآن همدان برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا از همدان، جواد صدیق، مدیر بنیاد قرآن استان همدان، امروز، 26 فروردین‌ماه‌ در اولین جلسه شورای توسعه و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان، اظهار کرد: این مجموعه سال 90 زیر نظر شورای فرهنگ عمومی به صورت مستقل تشکیل شد.
وی افزود: سند رهبردی فعالیت‌های قرآنی استان در سه کارگروه تبلیغ و ترویج یا مدیریت اداره‌کل ارشاد، کارگروه آموزش عمومی قرآن با مدیریت آموزش و پرورش و کارگروه آموزش علمی و پژوهش با مدیریت دانشگاه مادر فعالیت‌های خود را از سال 95 آغاز نموده است.
صدیق اشاره‌ای به فعالیت‌های قرآنی این مجموعه در سال 97 داشت و گفت: برگزاری مسابقات بزرگ قرآنی توسط صداو سیما، ترتیل‌خوانی قرآن کریم در ماه رمضان، برگزاری مسابقات قرآن زیر 16 سال با همکاری آموزش و پرورش و اداره اوقاف، برگزار مسابقات قرآن اوقاف، جشنواره قرآنی «در امتداد نور» و .... از جمله فعالیت‌های قرآنی استان در سال گذشته بوده است.
مدیر بنیاد قرآن استان اشاره‌ای به برنامه‌های قرآنی در رمضان سال 98 داشت و عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کتب علوم قرآنی در تالار قرآن، مسابقات بزرگ قرآنی توسط صداوسیما، ترتیل‌خوانی قرآن کریم، برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم و تهیه و تکمیل اطلس قرآنی استان از برنامه‌‌های پیش‌بینی شده برای ماه رمضان است.
غلامرضا فرهادی، رئیس دارالقران استان همدان، نیز در این جلسه عنوان کرد: تبلیغات اسلامی استان همدان با 9 کارشناس و رابط قرآنی فعالیت‌های قرآنی منتوعی را در سطح شهرستان‌ها اجرا و برگزار می‌کند.
فرهادی اضافه کرد: در این مجموعه 56 موسسه ثبت شده، 42 خانه قرآن شهری و 153 خانه قرآن روستایی مشغول به فعالیت قرآنی هستند، این مجموعه با فعالیت در سه بخش آموزش، تبلیغ، تأسیس تشکلات قرآنی توانسته تاکنون 2 هزار معلم قرآن در بخش‌های مختلف تربیت کند.
وی با اشاره به اینکه انجام هر کاری باید ابتدا از خود آغاز شود پیشنهاداتی برای انجام هر چه بهتر فعالیت‌های قرآنی استان داشت: کمیته برنامه‌ریزی و نظارت بر فعالیت‌های قرآنی در شورای قرآنی استان تشکیل شود.
رئیس دارالقرآن استان همدان با بیان اینکه بودجه اختصاص یافته به فعالیت‌های قرآنی در سال جاری، 48 میلیون تومان بوده است، گفت: تا کنون هیچ مبلغی از این اعتبارات دریافت نشده است.
فرهادی با بیان اینکه عدم حضور مدیران کل در جلسات شورای قرآنی استان علت اصلی نرسیدن به خروجی خوب در چنین برنامه‌ای است، ابراز کرد: برنامه‌های قرآنی تأثیرگذار، ناب و کلان در سطح استان انجام شود، نگاه به فعالیت‌های قرآنی جامع باشد، از موضوعات قرآنی برای برنامه‌های فرهنگی و هنری استفاده شود.
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: