کد خبر: 3804071
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
شب گذشته در شهریار شاهد بودیم؛
گروه مسابقات ــ پس از آن‌که اختتامیه مسابقات بین‌المللی قرآن در مصلای امام خمینی(ره) طی شب گذشته به پایان رسید، مهدی‌ غلام‌نژاد با کسب رتبه دوم در میان استقبال گرم مردم سعید‌آباد، به شهر محل سکونت خود بازگشت.

به گزارش ایکنا؛ سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، در حالی عصر روز گذشته، 25 فروردین، با تجلیل از نفرات برتر در رشته‌های مختلف به کار خود پایان داد که در رشته قرائت شاهد کسب رتبه دوم از سوی مهدی غلام‌نژاد بودیم.
شاید برای کسانی که غلام‌نژاد را می‌شناسند، این رتبه بسیار تعجب‌برانگیز بود و همه منتظر بودند که این قاری خوش‌خوان و ممتاز بتواند به آن چیزی که استحقاقش را دارد، یعنی رتبه اولی دست پیدا کند. در هر صورت غلام‌نژاد با اختلاف امتیازی ناچیز نسبت به نفر اول روی سکوی دومی مسابقات رفت.
برای دوم شدن این قاری، شاید نتوان دلیل فنی ارائه کرد و بی‌راه نیست اگر بگوییم که استرس زیاد مانع از کسب رتبه نخست شد، استرسی که البته می‌تواند دلایل فراوانی داشته باشد و ریشه آن به نظام برگزاری مسابقات و سازوکاری بازگردد که برای ارائه تسهیلات به قراء ارائه می‌کنند. بحثی که مجالی فراخ‌تر می‌طلبد و جا دارد که با حضور مسئولان و کارشناسان امر مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد.
با همه کش و قوس‌ها، در نهایت غلام‌نژاد دوم شد، اما اتفاقات جالب‌تر زمانی رخ داد که دوستان و هم‌محلی‌هایش مراسم استقبال باشکوهی برای او ترتیب دادند. مراسمی که نشان می‌دهد او در قلب مردم دیارش جای دارد و برخورداری از مقام اول یا دوم تاثیری در میزان علاقه‌مندی به غلام‌نژاد ندارد.
شب گذشته، پس از اینکه مراسم اختتامیه در مصلای امام خمینی(ره) به اتمام رسید، سعیدآباد شهریار، شهر محل سکونت این قاری بین‌المللی فضای دیگری داشت و دوستان و آشنایان برای مراسم استقبال از قهرمان قرآنی شهرشان مراسم‌ متعددی را تدارک دیده بودند؛ مراسمی که از قربانی کردن گوسفند تا نورافشانی و پخش شیرینی و شربت در آن به چشم می‌خورد و اهالی نیز یکی پس از دیگری به مهدی تبریک می‌گفتند.

اهالی قدرشناسی که نشان دادند حامی قهرمانان قرآنی شهرشان هستند و در واقع غلام‌نژاد همیشه برای آنان اول است. حالا غلام‌نژاد پس از کسب این رتبه وظیفه سنگین‌تری بر عهده دارد. او در اثنای این مراسم استقبال، دغدغه‌های پس از کسب رتبه‌اش را با خبرنگار ایکنا درمیان گذاشت. او که نمی‌داند چگونه باید از این مردم سپاسگزاری کند، می‌گوید که قصد دارد بعد از این بیش از پیش به آموزش قرآن بپردازد و آموخته‌های خود را در اختیار علاقه‌مندان هنر فاخر تلاوت قرآن قرار دهد.
در پایان باید یکبار دیگر به سعید‌آباد اشاره کنم. جایی که از توابع شهریار محسوب می‌شود و در عرف، اصطلاحاً شهر لوکسی به شمار نمی‌رود، اما یک‌بار دیگر به همگان فهماند که در اطراف شهر یا پایین‌شهر چه گنج‌ها و استعدادهای گران‌بهایی نهفته است که توجه بیشتر مسئولان را می‌طلبد.
در ادامه تصاویر این مراسم را می‌بییند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: