کد خبر: 3804073
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
کارشناس دینی بیان کرد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام‌والمسلمین دهنوی با نفی تجرد در جامعه بر ایجاد نهضتی فراگیر و ملی برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران، تأکید و تصریح کرد: برای داشتن سبک زندگی اسلامی باید جامعه‌ای خانواده‌محور ایجاد کرد.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین دهنوی در مراسم جشن میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و گرامیداشت روز جوان که ۲۶ فروردین‌ماه در دانشکده علوم قرآنی ملایر برگزار شد، به بیان سخنانی درباره سبک زندگی اسلامی پرداخت.
این کارشناس دینی طی سخنانی مبنی بر توصیه‌های مقام معظم رهبری به جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: برای داشتن سبک زندگی اسلامی باید جامعه‌ای خانواده‌محور ایجاد کرد.
وی با تأکید بر لزوم تقویت و تحکیم بنیان خانواده بر ‌پایه الگوی اسلامی، اظهار کرد: خانواده مهم‌ترین مرکز رشد و تربیت اسلامی فرزندان است که بایستی محیطی امن و آرامش‌بخش برای فرزندان تلقی شود.
همچنین دهنوی به برجسته کردن کارکردهای ارتباط خانواده و مسجد برای حفظ و ارتقا هویت اسلامی و ملی و صیانت از خانواده و جامعه، تأکید کرد.
وی با نفی تجرد در جامعه و با بیان اینکه بایستی نهضتی فراگیر و ملی برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران ایجاد شود، گفت: با وضع سیاست‌های اجرایی و قوانین و مقررات تشویقی و حمایتی باید شرایط ازدواج و تشکیل خانواده در سنین مناسب را برای افراد مهیا کنیم.
محمد جوکار
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: