کد خبر: 3804155
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مرحله نهایی مسابقه «درس‌هایی از قرآن» همزمان با سراسر کشور دیروز، ۲۶ فروردین در کانون‌های شهید باهنر و فدک بیجار برگزار شد.

سیدمجید احمدی، معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان بیجار در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: مسابقه درس‌هایی از قرآن که از برنامه  سخنرانی حجت الاسلام محسن قرائتی طرح می شود از مهرماه آغاز و تا پایان اسفند ادامه داشت که دیروز، 26 فروردین‌ماه همزمان با سراسر کشور مرحله نهایی آن برگزار ‌شد.
وی افزود: دراین آزمون 60 نفر نفر از دانش‌آموزان منتخب مدارس متوسطه اول و دوم شهرستان بیجار در کانون‌های شهید باهنر و فدک با هم به رقابت پرداختند.
معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان بیجار بیان کرد: در این دوره از مسابقات بیش از 1200 نفر از دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی هر هفته در مدارس به سوالات هفتگی برنامه درس‌هایی از قرآن پاسخ دادند که در پایان ۱۸جلسه پخش تلویزیونی برنامه درس‌هایی از قرآن استاد قرائتی 70 دانش‌آموز به عنوان برگزیدگان مدارس متوسطه اول و دوم ، در آزمون پایانی شرکت کردند.
احمدی هدف از برگزاری مسابقات درس‌هایی از قرآن در سطح مدارس را توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، آشنایی دانش‌آموزان با قرآن و سیره اهل بیت(ع) و بهینه‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان برشمرد و یادآور شد: به برگزیدگان آزمون نهایی بر اساس امتیاز، جوایزی تعلق خواهد گرفت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: