کد خبر: 3804195
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
حسن‌پور تبیین کرد:
گروه جامعه ــ رئیس سازمان بسیج اصناف از همکاری و رایزنی با اتحادیه‌ها و .. به منظور تأمین اجناس موردنیاز اصناف مناطق سیل‌زده با بازپرداخت شش ماهه خبر داد و گفت: طرح هر بازاری؛ یک کالای اساسی، به منظور تأمین کالاهای اساسی مردم سیل‌زده اجرایی می‌شود.

غلامرضا حسن‌پور، رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به آغاز مرحله دوم کمک‌رسانی اصناف به مناطق سیل‌زده، گفت: در این مرحله کمک به راه‌اندازی واحدهای صنفی آسیب‌دیده را دنبال خواهیم کرد به طوری که دوباره بتوانند به چرخه اقتصادی بازگردند.

وی از رایزنی و مشارکت با اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف برای کمک به واحدهای صنفی سیل‌زده اشاره و بیان کرد: درصدد تأمین کالاهای مورد نیاز این اصناف هستیم تا بتوانند به فروش رسانده و از عواید آن بهره‌مند شوند. در این میان برای بازپرداخت فرصت تأخیری شش ماهه در نظر گرفته شده است تا بتوانند با آسودگی بیشتری به فعالیت بپردازند.

حسن‌پور از اجرای طرح «هر بازاری؛ یک کالای اساسی» خبر داد و گفت: مقرر شده است تا فراخوانی اعلام شود تا نزدیک به سه میلیون واحد صنفی موجود در تأمین کالاهای اساسی مردم سیل‌زده همچون یخچال، گاز، ماشین لباسشویی، کولر و .... مشارکت کنند.

وی به اجرای اردوی دو روزه به منظور توجیه و آگاه‌سازی اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور اشاره و بیان کرد: اولین اردو با حضور اصناف 10 استان در گرگان برگزار شد. اردوی دوم نیز فردا، 28 فروردین‌ماه، در اهواز با حضور 22 استان برپا می‌شود. در این نشست‌ها رئیس اتاق بازرگانی نیز حضور دارد.

وی آغاز کمک‌های مرحله دوم را اعطای مبلغ یک میلیارد تومان از سوی اصناف و بازاریان 10 استان برشمرد و گفت: با این مبلغ بخشی از کالاهای اساسی استان گلستان و مازندان خریداری می‌شود. همچنین 200 بسته لوازم خانگی از سوی اصناف اهدا شده است که تا پیش از پایان ماه رمضان توزیع می‌شود.

انتهای پیام

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: