کد خبر: 3804249
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
در صحن علنی مجلس؛
گروه سیاسی ــ بیانیه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس خطاب به رئیس جمهور در راستای ضرورت تشکیل جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها در جلسه علنی امروز قرائت شد.

بیانیه فراکسیون قرآن مجلس خطاب به رئیس‌جمهور قرائت شد

به گزارش ایکنا، بیانیه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس‌جمهور، در راستای اجرای دستور‌العمل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها، در جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه 27 فروردین‌ماه قرائت شد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

سلام علیکم

با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد و تبریک اعیاد شعبانیه

احتراما همانگونه که مستحضر هستید نظر به تحقق گسترده فعالیت‌های قرآنی در کشور و ضرورت ایجاد و همگرایی طرفیت‌های مردمی و تلاش بیشتر مسئولین قرآنی استان‌ها و شهرستان‌ها و لزوم اجرای دستور‌العمل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های استان‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طور جمعی و فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس به صورت خاص پیگیری‌های متعددی از جمله تشکیل جلسات مستمر با مسئولین در حوزه فعالیت‌های قرآنی و معرفی رابطان استانی به استانداران محترم جهت پیگیری و اهتمام به مسائل قرآنی و همچنین معرفی آنان از طریق استانداران به تمامی ادارات و تشکل‌های قرآنی در سراسر کشور و ایجاد ارتباط گسترده با فعالان و تسهیل ارتباط با مسئولین انجام داده است.

همچنین مکاتبات و تذکرهای متعددی در خصوص اجرای دستور‌العمل این شورا به وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداران ارسال شده است که لازم است تأکید بیشتری بر تشکیل منظم جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌هادر تمامی کشور و در سایه حمایت جدی مسئولین ذی‌ربط جهت اجرایی شدن این خواسته صورت گیرد.

ما نمایندگان مجلس انتظار داریم در آستانه ماه مبارک رمضان نسبت به اجرایی شدن این مهم دستور اقدام عاجل و مؤثر را صادر فرمائید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: