کد خبر: 3804311
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
گروه اجتماعی ــ معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: آثار ارسالی به هشتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته سه برابر رشد داشته است.

افشین خوش‌گوار، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: جشنواره نوجوان سالم یکی از مهم‌ترین رویکردهای فرهنگی پیشگیری از اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر در مدارس است که علاوه بر آگاه سازی عمومی و ارتقای دانش و شناخت افراد در مورد رفتارهای پرخطر و شناسایی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مدارس و ادارات آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، موجب جلب مشارکت دانش‌آموزان، اولیا و کارکنان برای ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پرخطر، سوء مصرف مواد و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
وی افزود: آثار ارسالی به هشتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته سه برابر رشد داشته است.
خوش‌گوار بیان کرد: این جشنواره هر ساله در رشته های مقاله نویسی، روزنامه دیواری، ایده پردازی، عکاسی، فیلم سازی، نقاشی، انشاء، تئاتر و نمایش و نرم افزار و چندرسانه ای در مراحل(آموزشگاهی،منطقه ای،استانی و کشوری) برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه امسال تعداد 11 هزار و 953 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است؛ عنوان کرد: آثار ارسالی از لحاظ کمی و کیفی رشد قابل توجهی داشته و نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: پس از داوری، آثار نفرات برتر به منظور شرکت در مسابقات کشوری ارسال می گردد و امیدواریم دانش آموزان و فرهنگیان کردستانی بتوانند نتایج درخشانی را در مرحله کشوری کسب کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: