کد خبر: 3804329
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
ناظمی خبر داد:
گروه سلامت ــ معاون وزیر ارتباطات از راه‌اندازی سرویس اعلام منطقه تماس افراد با اورژانس 115 تا پایان‌ اردیبهشت‌ماه، در کشور خبر داد.
راه اندازی سرویس اعلام منطقه تماس افراد با اورژانس 115به گزارش ایکنا؛ به نقل از وبدا، امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، گفت: روز‌های اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که کودک شش ساله اصفهانی در تماس با اورژانس برای مادرش، تقاضای کمک دارد و در این شرایط سخت است که نیروی اورژانس باید بتواند منطقه سکونت این چنین تماس‌ها را شناسایی کند.
وی افزود: از وقتی این کلیپ را دیدم با همکارانم در بخش‌های مختلف تبادل نظر کردیم و مقرر شد در کمتر از یک ماه، سرویسی راه‌اندازی کنیم که وقتی فردی با موبایل با اورژانس ۱۱۵ تماس می‌گیرد، محدوده تماس او را به اورژانس اعلام کنیم که در این صورت فقط نیاز به آدرس دقیق است.
وی تصریح کرد: اگر بخواهیم محل تماس افراد با اورژانس را به صورت نقطه زنی داشته باشیم، حریم شخصی افراد نقض می‌شود؛ به همین خاطر منطقه محل تماس را به اورژانس اعلام می‎‌کنیم و امیدواریم که این سرویس زودتر برای اورژانس ۱۱۵ راه‌اندازی شود. البته اورژانس نیز به صورت خصوصی تقاضای راه‌اندازی این سرویس را داشته است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: