کد خبر: 3804331
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
گروه ادب ــ کتاب «۳۷ سال»، نگاهی واقع‌بینانه به طولانی‌ترین گروگان‌گیری قرن اخیر است که به زودی به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود.

انتشار داستان طولانی‌ترین گروگان‌گیری در «۳۷ سال»به گزارش خبرنگار ایکنا؛ کتاب «۳۷ سال» داستان ربودن حاج احمد متوسلیان است که طولانی‌ترین گروگان‌گیری را روایت کرده و انتشارات شهید کاظمی آن را منتشر و در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌کند.

۳۷ سال از روز یکشنبه تلخی که در پست بازرسی برباره در شمال بیروت، آن حادثه تلخ اتفاق افتاد، می‌گذرد. در آن روز گرم تابستان شرجی لبنان، شبه نظامیان فالانژیست مسیحی – مارونی که نقش جاده صاف کن و مزدور اسرائیل را برای اشغال لبنان ایفا می‌کردند، دست به جنایتی فراموش‌نشدنی زدند.

ربودن حاج احمد متوسلیان فرمانده قوای محمد رسول الله (ص) که از ایران برای دفاع از مظلومان لبنان اعزام شده بودند، سیدمحسن موسوی کاردار سفارت ایران در بیروت، کاظم اخوان خبرنگار و عکاس خبرگزاری ایرنا و بسیجی رزمنده تقی رستگار، طولانی‌ترین حادثه ربایش ۴ نفر را رقم زد.

از آن تاریخ تا به امروز، اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است که هیچ کدام سندیت نداشته و همه بر حدسیات و ادعا‌ها مبتنی است. در این کتاب، سعی شده، حتی المقدور با نگاه به ادعاها، نقابی به حقیقت زده شود، بدان امید که هر چه زودتر سرنوشت آن عزیزان مشخص شود تا مادر چشم انتظار حاج احمد متوسلیان، همسر و فرزند سیدمحسن موسوی و دیگران از نگرانی رهایی یابند.

کتاب «۳۷ سال» جدیترین اثر حمید داودآبادی است که همزمان با ایام سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر و عرضه می‌شود.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با حضور در سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه انتشارات شهید کاظمی خرید و یا از طریق سایت manvaketab.ir با ۲۰ درصد تخفیف تهیه کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: