کد خبر: 3804377
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
طی اطلاعیه‌ای اعلام شد:
گروه جامعه ــ ستاد مدیریت محلات شهر تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ظرفیت‌های سرای محلات در اختیار برگزارکنندگان برنامه به نفع هم‌وطنان آسیب‌دیدگان‌ سیل اخیر قرار می‌گیرد.

‌به گزارش ایکنا؛ ستاد راهبری مشارکت‌های اجتماعی در محلات شهر تهران (مدیریت محله) با انتشار اطلاعیه‌ای آمادگی خود را برای همکاری با نهاد‌های مدنی، هنرمندان و گروه‌هایی که قصد برگزاری برنامه‌هایی به نفع آسیب‌دیدگان سیل اخیر را دارند، اعلام کرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

«سانحه تلخ وقوع سیل در بسیاری از استان‌های کشور در ابتدای سال جدید جمعی از هم‌وطنان را عزادار و آسیب‌های فراوانی به خصوص در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان به بار آورد و همه ایران را اندوهگین و داغدار کرد. تجارب پیشین نشان داده که متأسفانه معمولا با عبور از روز‌های سخت حادثه، از تبِ توجه به هم‌وطنان آسیب‌دیده در رسانه‌ها و افکار عمومی کاسته می‌شود. در حالی که در بسیاری موارد، نظیر آن چه در خوزستان می‌گذرد، ضرورت عزم و انسجام ملی برای یاری هم‌وطنان و نجات آن‌ها از بلاتکلیفی و زندگی در اسکان موقت، در ماه‌های پس از حادثه بیش از پیش احساس می‌شود. خوزستانِ قهرمان، پاره تن ایران و بخش جدانشدنی این آب و خاک است که در سخت‌ترین روز‌ها در جنگ تحمیلی با جان فشانی‌ها و خون پاک شهیدان، وجب به وجب آن، حفظ و حراست شده است. ستاد راهبری مشارکت‌های اجتماعی در محله‌های شهر تهران ضمن ابراز همدردی با همه آسیب‌دیدگان این سانحه تلخ، آمادگی خود را برای هر‌گونه همکاری با نهاد‌های مردمی و دستگاه‌های مسؤول در راستای کمک‌رسانی و کاهش آلام مردم منطقه سیل زده به خصوص در زمینه‌های ذیل اعلام می‌دارد:

الف- اماکن، فضا‌ها و امکانات سرا‌های محله در کلیه نقاط تهران جهت برگزاری جلسات، انجام هماهنگی‌ها، راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه و ... در اختیار نهاد‌های مدنی و خیریه‌ای قرار خواهد گرفت که با هماهنگی با مدیران استانی اقدام به کمک رسانی به مناطق سانحه دیده نمایند.

ب- آمفی‌تئاتر‌ها و سایر فضا‌های فرهنگی سرا‌های محله در چارچوب ضوابط قانونی به رایگان در اختیار هنرمندانی قرار خواهد گرفت که قصد اجرای برنامه‌های هنری برای حمایت از هم‌وطنان آسیب‌دیده را دارند».

بر اساس این اطلاعیه، افراد، سازمان‌ها و نهاد‌های مدنی برای پیگیری این امور می‌توانند با شماره تلفن‌های ۹۶۰۲۱۸۲۰ و ۹۶۰۲۱۸۲۹ روابط عمومی ستاد راهبری مشارکت‌های اجتماعی در محلات شهر تهران تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: