کد خبر: 3804378
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
سامانی سخنگوی وزارت کشور اعلام‌کرد:
گروه جامعه ــ سخنگوی وزارت کشور در خصوص نتایج اولین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده، گفت: در این جلسه مصوب شد روستائیان مناطق سیل‌زده تحت پوشش کمیته امداد قرار گیرند و انشعابات آب، برق، گاز و تلفن به واحدهای مسکونی آسیب‌دیده رایگان واگذار شود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، سیدسلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور در تشریح مصوبات نخستین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده که به ریاست وزیر کشور برگزارشد، اظهارکرد: در این جلسه مقرر شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن بهره‌‌گیری از امکانات ملی، از ظرفیت داخلی استان‌ها اعم از امکانات، منابع، ماشین آلات و خصوصاً پیمانکاران محلی در جهت ساخت و ساز مناطق آسیب دیده ناشی از سیل استفاده‌کند.

وی در ادامه افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید نسبت به تنظیم و ارائه برنامه زمانبندی دقیق بازسازی مناطق آسیب‌دیده (اسکان موقت و دائم) به تفکیک استانی اقدام و ظرف مدت ۴۸ ساعت برنامه خود را به قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده منعکس‌کند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: جهت برقراری نظم و انضباط در امر خدمت رسانی و کمک رسانی به مردم آسیب‌دیده در مناطق سیل زده مقرر شده است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هماهنگی جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لیست افراد مستحق دریافت خدمات را مشخص و با واگذاری یک دفترچه شناسنامه‌‌ای زمینه ثبت مشخصات امکانات تحویلی به افراد را فراهم کنند.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تصریح کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌‌ها و سایر مراجع ذی‌صلاح به منظور تسریع در امور بازسازی و نوسازی، با رفع موانع اداری، صدور پروانه‌های ساختمان‌های آسیب‌دیده از سیل اخیر را در اولویت قرار‌داده و اين امر را به صورت رایگان انجام خواهندداد و دولت متعاقباً در حساب‌های فی مابین با شهرداری‌ها نسبت به رد دیون و جبران آن اقدام خواهدكرد.

انشعابات آب، برق، گاز و تلفن رایگان به سیل‌زدگان اختصاص می‌یابد

سامانی با اشاره به مصوبه دیگر این قرارگاه گفت: همچنین مقرر شده است کلیه انشعابات اعم از آب، برق، گاز و تلفن به تعداد واحدهای مسکونی آسیب دیده و دارای سابقه انشعاب به صورت رایگان در اسرع وقت واگذارشود.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: با تصویب قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و با هدف تامین نیازهای معیشتی ساکنین روستاهای آسیب دیده در سیل اخیر مقرر شده‌است کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) تمامی روستائیان مناطق سیل زده را به عنوان مددجویان موقت تا پایان سال جاری تحت پوشش خود قراردهد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: