کد خبر: 3804444
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
گروه اجتماعی ــ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه دشمنان در چله اول انقلاب بیشتر در پی جنگ سخت و رویارویی مستقیم بودند، گفت: آن‌ها برای چله دوم انقلاب، تغییر رویه داده و به جنگ نرم روی آوردند و مهم‌ترین مولفه در این نوع از رویارویی، جنگ اقتصادی است.

جنگ اقتصادی مهمترین مولفه دشمن در چله دوم انقلاب

به گزارش ایکنا از سمنان،‌ حبیب‌الله خجسته‌پور،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان عصر روز گذشته، 27 فروردین در نشست تجلیل از عوامل و اعضای ستاد چهل سالگی انقلاب اسلامی در استان و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان  رویارویی با تهدیدات دشمنان انقلاب در چله دوم را نیازمند بهره‌گیری سطح بالاتری از علوم روز، عقلانیت و وحدت و انسجام دانست و افزود: دشمنان انقلاب در چله اول انقلاب بیشتر در پی جنگ سخت و رویارویی مستقیم بودند اما آن‌ها برای چله دوم انقلاب، تغییر رویه داده و به جنگ نرم روی آوردند که مهم‌ترین مولفه در این نوع از رویارویی، جنگ اقتصادی است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی مانند شاه‌بیت عرصه رویارویی با جنگ اقتصادی دشمن است که در این راستا باید با بازخوانی چله اول و درک درست شرایط امروز و راه‌های موثر مقابله با آن به پاسداری از انقلاب و آرمان‌های آن پرداخت.

خجسته‌پور بر حفظ و صیانت از فرماندهان جنگ نرم امروز تأکید کرد و افزود: نباید اجازه داد تا برخی نادانسته به تخریب و تهدید فرماندهان و سربازان جنگ اقتصادی و جنگ دیپلماسی که آمریکا علیه نظام اسلامی راه انداخته؛ بپردازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان انقلاب اسلامی را انقلابی متفاوت و متمایز از دیگر انقلاب‌های دنیا برشمرد و افزود: بارزترین تمایز انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها، توجه به معنویت در انقلاب اسلامی است.

خجسته‌پور با اشاره به جنگ تمام‌عیار دشمن علیه جمهوری اسلامی اذعان کرد: متاسفانه در بحبوحه این جنگ نابرابر در چند ماه اخیر شاهد خسارت‌هایی ناشی از بلایای طبیعی و از جمله سیل در کشورمان بودیم که به ناچار باید بخشی از اعتبارات و منابع کشور در این شرایط صرف ایجاد زیرساخت‌ها برای آسیب‌دیدگان شود که در این شرایط نیازمند همراهی و وحدت بیشتر همه اقشار هستیم.

خجسته‌پوربا اشاره به اینکه در جریان اقدام نابخردانه امریکا در قراردادن نام سپاه در لیست تروریستی، همه مردم ایران و گروه‌های سیاسی مختلف، فارغ از سلایق سیاسی، همه لباس یک‌رنگی در حمایت از سپاه سرافراز به تن کردند اما  سپاه پاسداران خود قربانی تروریست است.

این مدیر ارشد اجرایی با بیان اینکه این وحدت و انسجام نباید خدشه‌دار شود گفت: همه باید قدردان این وحدت و همدلی باشیم و از هرچیزی که به این همدلی آسیب می‌زند پرهیز کنیم.

به گفته وی؛ وحدت و انسجام ملت ایران در کمک به سیل‌زدگان موهبتی الهی است که بر این اساس امروز شهر آسیب‌دیده‌ای همچون پلدختر به ایران کوچکی تبدیل شده و بسیاری از مردم و دستگاه‌ها و نهادها به یاری هموطنان خود شتافتند که باید قدردان این وحدت و همدلی باشیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: