کد خبر: 3804458
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
گروه جامعه ــ رئیس ستاد مرکزی اربعین بحث زیر ساخت‌ها و حمل و نقل را از موضوعات مهم ستاد مرکزی اربعین در سال جاری برشمرد و اعلام‌کرد: ویزا رایگان است اما برای صدور آن همچنان با مشکل مواجه خواهیم‌بود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در دومین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی سال ۹۸ گفت: امسال کار سنگین‌تری پیش رو داریم و بایستی جلسات این ستاد موضوعی‌تر و تخصصی‌تر دنبال‌ شود.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم تدقیق و بهینه کردن شرح وظایف کمیته‌های سیزدگانه ذیل ستاد است تا بدین طریق، ضمن شفاف‌سازی وظایف، موارد غیرمرتبط حذف و موازی کاری‌ها و تداخل وظایف کاهش یابد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین خاطرنشان کرد: کمیته‌ها سریعا و به طور جد تشکیل شوند و موضوعات را به صورت تخصصی و جزئی بررسی کنند تا بتوانیم به نتایج دقیقی برسیم.

وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور و خسارات ناشی از آن، بحث زیر ساخت‌ها و حمل و نقل را از موضوعات مهم ستاد مرکزی اربعین در سال جاری برشمرد و گفت: کمیته‌های مربوط باید به سرعت و پیش از سایر حوزه‌ها اقدام کنند تا در ماه‌های منتهی به اربعین با افزایش حجم کارها، به مشکل برنخوریم.

ذوالفقاری همچنین به نقش استان‌های معین در بهبود  شرایط استان‌های مرزی اربعین تاکید و خاطرنشان کرد: حضور مؤثر و قوی استان‌های معین موجب می‌شود زیرساخت‌ها و ابنیه ماندگاری در این مناطق ایجاد‌شود و برای سالیان سال مورد استفاده قرار‌ گیرد.

وی ادامه داد: طرح‌های عمرانی و عملیاتی بایستی براساس اولویت‌ها و ضرورت‌ها و با تایید ستاد مرکزی اربعین اجرایی‌ شود.

روادید اربعین رایگان است اما باید دریافت‌‌ شود

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین به رایگان شدن روادید عراق اشاره کرد و گفت: با رایگان شدن روادید شرایط برای حضور حجم بیشتری از زائران و مشتاقان اباعبدالله(ع) فراهم می‌شود اما به دلیل اینکه کماکان، نیاز به دریافت روادید وجود دارد، با مشکلاتی روبرو خواهیم‌شد.

ذوالفقاری در همین زمینه بر اهمیت اطلاع رسانی به موقع و آموزش تاکید‌کرد و گفت: کمیته‌های ستاد باید برنامه‌های ویژه‌ای برای مدیریت افکار عمومی و فضای روانی رسانه‌ای زائرانی که قصد سفر به عراق در بازه اربعین را دارند، داشته باشند.

وی همچنین به مذاکرات ایران و عراق نیز اشاره‌کرد و افزود: سعی خواهیم‌کرد جلسات موضوعی را با مقامات عراقی دنبال‌کنیم. همچنین تفاهم نامه اربعین سال گذشته بازنویسی و اصلاح خواهد‌شد و یکی از برنامه‌های امسال تدوین تفاهم نامه دائمی میان دو کشور خواهد‌بود تا هرساله بر اساس آن تفاهم نامه برای اربعین برنامه‌ریزی‌شود.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: