کد خبر: 3804460
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
گروه ادب ــ داستان‌نویسی قدم به قدم در کتاب «گشایش داستان» نوشته مظفر سالاری با ویرایش جدید روانه بازار نشر شد.

«گشایش داستان» با ویرایش جدید منتشر شدبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ گشایش یا شروع داستان، مهم‌ترین قسمت داستان است. با خواندن گشایش داستان است که تصمیم می‌گیریم کتابی را برای خواندن انتخاب کنیم با آن را زمین بگذاریم. این کتاب ساده و روان به شیوه‌ای کاربردی و کارگاهی و به همراه تمرین و ده‌ها نمونه گشایش را بهترین داستان‌ها، شما را در نوشتن شروعی جذاب برای داستان‌هایتان یاری می‌دهد. گاه یک کتاب، نقطه عطفی است برای شروعی دوباره.

مظفر سالاری در این کتاب برای آموزش داستان‌نویسی، با مخاطبش قدم به قدم گام برمی‌دارد و او را همراهی می‌کند. «مؤسسه فرهنگی طه» با در نظر گرفتن اهمیت امر آموزش در عرصه ادبیات و داستان‌نویسی، در سال ۱۳۸۳ ویرایش نخست کتاب گشایش داستان را منتشر کرد. استقبال از این کتاب در میان اهالی داستان و در دوره‌های داستان‌نویسی، ویرایش جدید آن را نیز روانه بازار کرد.

نویسنده در مقدمه کتاب می‌نویسد: داستان سرگذشتی است که زیبا و جذاب روایت می‌شود. جذابیت، اصلی است که هرگز کهنه نمی‌شود. برای جذاب نوشتن داستان باید فنون آن را آموخت و تمرین کرد. مهارت در داستان‌نویسی با تمرین در نوشتن به دست می‌آید.

وی می‌افزاید: از نشانه‌های یک داستان جذاب آن است که شروع یا گشایش جذابی دارد. در این کتاب شیوه‌هایی کاربردی و کارگاهی برای نگارش گشایشی جذاب آموزش داده شده است. این شیوه‌ها با تمرین‌ها و نمونه‌های فراوانی از گشایش داستان‌های جذاب و مشهور همراه است. مطالب کتاب چنان ساده و روان است که نوقلمان نوجوان تا سالخوردگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

از دیگر آثار موفق این نویسنده، رمان «رویای نیمه‌شب» است که تاکنون بیش از هشتاد بار چاپ شده و رمان «دعبل و زلفا» که به چاپ چهلم رسیده است.

یادآور می‌شود؛ کتاب «گشایش داستان» به همت نشر کتاب طه با بهای ۳۶ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: