کد خبر: 3804474
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
گروه اجتماعی ــ سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختياری از اجرای دومین دوره ‌طرح دانشجویی «عهد» با هدف ترویج فرهنگ انتظار با محوریت دعای عهد ‌بین دانشجویان استان خبر داد.

محمدتقی حسین‌پور، سرپرست معاونت فرهنگی جهاد‌دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، در گفت‌و‌گو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری، با اعلام این خبر، اظهار کرد: طرح عهد 98 با توجه به همزمانی ایام ماه شعبان و ماه مبارک رمضان با نیمسال دوم تحصیلی 98-97 و استفاده معنوی بیشتر دانشجویان از این ایام در دانشگاه شهرکرد و مرکز علمی کاربردی جهاد‌دانشگاهی استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح از نیمه شعبان آغاز و تا ۲۵ رمضان جاری ادامه دارد، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در این طرح متعهد به قرائت دعای عهد به مدت چهل صبح هستند.

حسین‌پور با تأکید براینکه طرح عهد 98 به نیت تعجیل در فرج امام عصر‌(عج) برگزار می‌شود، افزود: این طرح همراه با قرعه کشی و اهدای جوایز است.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد‌دانشگاهی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: طرح عهد 98 به همت معاونت فرهنگی جهاد‌دانشگاهی استان و مشارکت و حمایت نهاد نمایندگی مقام مظم رهبری در دانشگاه شهرکرد و کانون قرآن و عترت این دانشگاه‌ برگزار می‌شود.

وی اضافه افزود: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان جنب دانشکده منابع طبیعی دانشگاه شهرکرد، دفتر کانون قرآن و عترت دانشگاه و یا دفتر فرهنگی مرکز علمی کاربردی جهاد‌دانشگاهی استان واقع در میرآباد شرقی مراجعه و یا با ارسال مشخصات خود به سامانه ۳۰۰۰۲۲۲۳۰۰۰۲۴۲ در این طرح ثبت نام کنند.

یادآوری می‌شود دعای عهد، از ادعیه وارده در دوران غیبت امام عصر(عج) است و در کتاب شریف مفاتیح‌الجنان از امام صادق (ع) روایت شده كه هر کس چهل صبحگاه دعای عهد را بخواند، از یاوران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت از دنیا برود، خدا او را از قبر بیرون آورد، كه در خدمت آن حضرت باشد و حق تعالی بر هر كلمه هزار حسنه به او كرامت فرماید و هزار گناه از او محو سازد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: