کد خبر: 3804555
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در کمتر از یک ماه خیرین نیک‌اندیش بانه‌ای پنج مورد وقف در شهرستانه بانه را به ثبت رساندند.

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با اشاره به همت بالای خیرین نیک‌اندیش بانه‌ای در انجام عمل خیرخواهانه وقف اظهار کرد: در کمتر از یک ماه خیرین نیک اندیش بانه‌ای پنج مورد وقف جدید را به ثبت رساندند.
وی افزود: پنجمین وقف استان یک باب منزل مسکونی به مساحت ۲۵۴ متر مربع به ارزش پنج میلیارد ریال در بانه با هدف ترویج فعالیت‌های قرآنی و احداث مسجد جدید در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی است که توسط خیر نیک اندیش محمدمراد رحیم‌زاده اهدا شد.
حجت‌الاسلام نوروزی بیان کرد: در شهرستان بیجار نیز یک وقف شناسایی و ثبت شده، اما وقفی در دیگر شهرستان‌های استان ثبت نشده است.
وی به مهم‌ترین موقوفات شهرستان بانه اشاره و عنوان کرد: موقوفه حاج عمر ابراهیمی، موقوفه بانو بنفشه، موقوفه حاج کریم وثوقی، موقوفه آمنه رسول پناه، موقوفه آغا خان و خدیجه خانم است که موقوفه آغا خان و خدیجه خانم از موقوفات شاخص شهرستان است که شامل ساختمان اداری فرمانداری بانه، فرمانده انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: