کد خبر: 3804584
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
گروه بین الملل- مسلمانان سراسر جهان، جمعه این هفته با مشارکت در کمپینی با عنوان کمپین خطبه سبز، روز زمین را گرامی‌ می‌دارند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «ابوت ‌اسلام»؛ «معز نصیر»، یکی از بنیانگذاران این کمپین و مسئول وبسایت زیست‌محیطی Khaleafa.com در کانادا و یکی از برگزار‌کنندگان این کمپین گفت: ما مسئولان مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات اسلامی را تشویق می‌کنیم تا خطبه روز جمعه خود را به جشن گرفتن نعمت و زیبایی تمام آفریده‌های خداوند و بالا بردن آگاهی در مورد چالش‌های زیست‌محیطی اختصاص دهند.

نصیر اظهار کرد: امسال موضوع کمپین خطبه سبز، «تغییرات زیست محیطی:همکاری برای حل یک چالش جهانی» است؛ بنابراین ما مسلمانان را تشویق می‌کنیم که به سهم خود در گرم‌شدن کره زمین توجه بیشتری کنند و تاثیرات آن را روی نسل بعدی در نظر بگیرند.

این کمپین، نخستین بار در سال 2012 در کانادا برگزار شد و هر سال امامان جماعت در سراسر دنیا در چنین روزی به نمازگزاران و همه مسلمانان این پیام قرآنی را یادآوری می‌کنند که در برابر زمین و محیط زیست اطراف مسئولانه برخورد کنید.

 

جشن «روز زمین» برای نخستین‌بار در تاریخ 22 آوریل سال 1970 با حضور 20 میلیون نفر در آمریکا برگزار شد. اکنون سالانه یک میلیارد نفر در سرتاسر جهان با شرکت در جشن‌ها، این روز را گرامی‌می دارند. 

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: