کد خبر: 3804614
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
گروه مسابقات ــ در سومین روز از مسابقات بین‌المللی قرآن کشور مالزی در نوبت صبح، دومین گروه از شرکت‌کنندگان در رشته حفظ به سؤالات هیئت داوران پاسخ دادند تا شاهد اوج‌گیری رقابت در این بخش باشیم. همچنین در نوبت شب و در بخش تلاوت نیز نمایندگان کشور میزبان و کشور اندونزی که معمولاً نمایندگان مطرحی در این مسابقات دارند، اجرا خواهند داشت.

اوج گیری رقابت‌های رشته حفظ قرآن در مالزی / برنامه روز سوم رشته تلاوت

به گزارش خبرنگار اعزامی ایکنا به مالزی سومین روز شصت و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور مالزی از صبح امروز چهارشنبه 28 فروردین‌ماه به وقت محلی در رشته حفظ کل قرآن کریم آغاز شد. رقابت‌های این بخش از حدود ساعت 9 تا زمان اذان ظهر هر روز برگزار می‌شود.
در این روز ابتدا «هیثم شکر احمد»، نماینده کشور کنیا به روی جایگاه رفت تا به چهار سؤال هیئت داوران پاسخ دهد. این شرکت‌کننده یکی از بهترین حفاظ این روز بود و هیچ تذکری از هیئت داوران دریافت نکرد. برای این شرکت‌کننده همچنین زنگ هشدار نیز به صدا نیامد، هرچند در حین اجرا مکث‌هایی نسبتاً طولانی داشت.
دومین شرکت‌کننده امروز در رشته حفظ کل قرآن کریم «اسحاق اف عبیدالله بن عابد» از کشور ازبکستان بود، این شرکت‌کننده اگرچه به لحاظ حسن حفظ قوی بود و هیچ تذکری از هیئت داوران دریافت نکرد، اما در سؤال چهارم یک بار زنگ هشدار برای او به صدا درآمد که بلافاصله به اصلاح اشتباه خود پرداخت. همچنین نماینده کشور ازبکستان به لحاظ تنفسی با مشکلاتی مواجه شد و همین امر تا حدودی بر اجرای او تأثیرگذار بود. این شرکت‌کننده در ابتدای اجرای خود مقداری شتاب‌زده تلاوت می‌کرد، اما هر چه به پایان اجرای خود نزدیک‌تر شد با اعتماد به نفس بهتر آیات را تلاوت کرد.
بعد از اجرای «انیسه امین» از گامبیا که شرکت‌کننده بخش بانوان بود، «عمر عمر زیدبا» از سنگال و پس از او نیز «محمد عبدی» از سودان به روی جایگاه رفتند. نماینده کشور گامیبیا تذکراتی از داوران دریافت کرد. نماینده کشور سودان نیز برخلاف وضعیت سیاسی کشورش که در ناآرامی کامل به سر می‌برد، او اما با آرامش تمام به اجرای خود پرداخت. اگرچه به لحاظ حسن حفظ در سطح خوبی بود، اما از صوت و لحن قوی‌ای برخوردار نبود.
در زمان اجرای «ادریس عثمان» نماینده کشور نیجر یکی دوبار زنگ هشدار به صدا درآمد که بلافاصله از سوی شرکت‌کننده اصلاح شد، در ادامه نیز نوبت به «عمر محمد شریف» از آمریکا رسید که اجرای مسلطی را از خود به جا گذاشت.
دومین شرکت‌کننده‌ای که در بخش بانوان اجرا کرد، نماینده‌ای از کشور فلسطین بود و پس از او نیز «محمد معروف محمد حسین» از کانادا و «عباس محمد» از کشور نیجریه به سؤالات هیئت داوران پاسخ دادند تا رقابت‌های این رشته در روز چهارشنبه به پایان برسد و سایر شرکت‌کنندگان نیز در روزهای آینده رقابت خود را برگزار کنند.

اوج‌گیری رقابت‌های رشته حفظ قرآن در مالزی / برنامه روز سوم رشته تلاوت
همچنین در رشته تلاوت که در نوبت شب برگزار می‌شود نیز امروز شاهد حضور قاریان مطرحی خواهیم بود و پیش‌بینی می‌شود، تلاوت‌های زیبایی در این شب شنیده شود. از جمله شرکت‌کنندگانی که در شب سوم مسابقات در رشته تلاوت به روی جایگاه می‌روند، می‌تواند به نمایندگان کشورهای مالزی، اندونزی، آلمان، فرانسه و پاکستان اشاره کرد.
اجرای نماینده کشور میزبان در شب سوم مسابقات که از حمایت هموطنان خود نیز بهره‌مند است، می‌تواند شب هیجان‌انگیزی را در سالن پلنری مجموعه KLCC رقم بزند.
یادآور می‌شود، قرعه هادی موحد امین، نماینده ایران در این دوره از مسابقات، پنج‌شنبه‌شب 29 فروردین‌ماه خواهد بود. وی در آخرین گفت‌وگوی خود با ایکنا از آمادگی خود برای تلاوتی زیبا و ماندگار صحبت کرده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: