کد خبر: 3804777
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
گروه اجتماعی- استاندار سمنان با بیان اینکه تا سپاه وجود دارد، ما عزت مند هستیم،گفت: در سایه اقتدار نیروهای مسلح به رشد و بالندگی رسیده ایم که عظمت هر کشور به استحکام نیروی دفاعی آن است اما نیروهای مسلح ایران اسلامی دارای یک ویژگی مهم نیز هستند که سایر ارتش‌های دنیا از آن بی بهره‌اند و آن مردمی بودن و ولایتمداری است.

مردمی بودن و ولایتمداری ؛ مهمترین ویژگی نیروهای مسلح کشور

به گزارش ایکنا از سمنان، علیرضا آشناگر،استاندار سمنان صبح امروز 29 فروردین در سخنرانی مراسم روز ارتش در شاهرود با بیان اینکه اقدام اخیر آمریکا و قراردادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم است، گفت: بیشینه غیرقابل انکار آمریکا مملو از خطا تجاوز قتل است که در این راستا جوانان حتماً تاریخ خشونت بار آمریکا را مطالعه کنند، که آمریکا با این پیشینه، سپاه پاسداران را وارد فهرست تروریستی می‌کند .

وی حضور آمریکا در اطراف عراق، یمن، افغانستان، لیبی، سوریه و … را برای حمایت از گروهای تروریستی و تکفیری دانست و افزود: آمریکا دیر زمانی که در خاورمیانه به دنبال بسط قدرتش است و بارها گفته که ما به دنبال طرح خاور میانه جدید هستیم.

آشناگر با اشاره به اینکه  آمریکا فکر می‌کرد می‌تواند بین مردم، سپاه و نیروهای مسلح اختلاف ایجاد کند اما با عنایت خدا، توطئه‌هایش باعث وحدت و انسجام بیشتر در درون کشور شد، یاداور شد: در جریان تروریستی خواندن سپاه در کشور شاهد بودیم که همه جریان‌های سیاسی و چهره‌ها پشت سپاه، ایستادند تا آمریکا بداند مردم ما در برابر طوفان‌ها سر خم نخواهد کرد.

استاندار سمنان ارتش را حافظ استقلال تمامیت ارزی نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: ارتش ما یک نیروی مکتبی مردمی است که مسئولیت مهم پاسداری از تمامیت ارضی نظام را بر عهده دارد اما از ابتدای انقلاب، آمریکا و ستون پنجم دشمنان به دنبال تضعیف و انحلال این نیروی مردمی و مقتدر بوده است.

آشناگر با بیان اینکه ارتش کارنامه‌ای قابل دفاع و درخشان در دفاع از ایران اسلامی از ابتدای انقلاب تا کنون دارد،اذعان کرد: ارتش در کنار مردم قرار دارد و همانطور که حضور پر رنگش را در بلایای طبیعی دیدیم، برای سربلندی مردم تلاش می‌کند .

به گفته آشناگر وجود سپاه مایه عزت‌مند ما است که در این راستا ما در سایه اقتدار نیروهای مسلح توانسته‌ایم به رشد و بالندگی برسیم چرا که عظمت هر کشور به استحکام نیروی دفاعی آن است اما نیروهای مسلح ایران اسلامی دارای یک ویژگی دیگر نیز هستند که سایر ارتش‌های دنیا از آن بی‌بهره اند و آن مردمی بودن و ولایتمداری است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: